Պաշտոնանկություններ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում․ ովքեր են հրաժեշտ տալու իրենց պաշտոններին
ArmLur.am-ի լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ էկոնոմիկայի փոխնախարարները հրաժեշտ կտան իրենց պաշտոններին։
Մենք տեղեկացանք, որ ազատման դիմում կներկայացնեն Տաթևիկ Սարգսյանը, Լիլյա Սիրականյանը, իսկ Էդգար Զաքարյանին պաշտոնանկ կանեն, բայց «կգործուղեն» այլ աշխատանքի։
Արդեն հայտնի է, որ իշխանությունները նպատակ ունեն «Արարատցեմենտ» գործարանը պետականացնել ու Էդգար Զաքարյանին նշանակել կառավարիչ։
Մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ Էկոնոմիկայի նախարարությունում «ճամպրուկները» փոխնախարարներն արդեն հավաքում են։ Նիկոլ Փաշինյանը միայն գոհ է նախարար Գևորգ Պապոյանից, ով կվերանշանակվի իր պաշտոնում։

Отставки в Министерстве экономики Армении: кто попрощается со своими должностями
Хорошо информированные источники ArmLur.am сообщают, что заместители министра экономики попрощаются со своими должностями.
Мы узнали, что заявления об увольнении подадут Татевик Саргсян и Лиля Сираканян, а Эдгара Закаряна уволят, но «переведут» на другую работу.
Уже известно, что власти намерены национализировать завод «Араратцемент» и назначить Эдгара Закаряна управляющим.
Наши источники сообщают, что в Министерстве экономики «чемоданы» заместители министра уже собирают. Никол Пашинян только доволен министром Георгом Папояном, который будет переназначен на свою должность.