Կբարելավվի 26 ընտանիքների բնակարանային խնդիրը, կընդլայնվի սոցիալական բնակարանային ֆոնդը
Գործադիրն ընդունել է «Գույք նվիրաբերելու, ամրացնելու, անհատույց օգտագործման իրավունքով տրամադրելու մասին» որոշում, որի նպատակն է Լոռու մարզի Սպիտակ քաղաքի Խնկոյան 134 հասցեում կառուցված բազմաբնակարան շենքի բնակարանների հատկացմամբ լուծել նույն հասցեում երկրաշարժից հետո կառուցված փայտյա, անբավարար տեխնիկական վիճակում գտնվելու հետևանքով քանդված, թվով 2 հանրակացարանային շենքերում բնակվող ընտանիքների բնակարանային խնդիրները՝ նվիրաբերության միջոցով։
Նախատեսվում է նաև չբաշխված բնակարանների հաշվին համալրել ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության «Օթևան» ՊՈԱԿ-ի սոցիալական բնակարանային ֆոնդը՝ բնակելի տարածություն ստանալու իրավունք ունեցող սոցիալապես անապահով և հատուկ խմբերին դասված անձանց հատկացնելու նպատակով: Արդյունքում՝ պետական աջակցությամբ իրականացվող բնակարանային ապահովման ծրագրի շրջանակներում, կլուծվի կամ կբարելավվի աղետի գոտու բնակավայրերում երկրաշարժի հետևանքով բնակարան կորցրած ևս 26 ընտանիքների բնակարանային խնդիրը, ինչպես նաև կընդլայնվի «Օթևան»-ի սոցիալական բնակարանային ֆոնդը:

Исполнительная власть приняла решение о «Пожертвовании, укреплении и предоставлении прав на безвозмездное пользование имуществом», целью которого является решение жилищных проблем семей, проживающих в двух общежитиях, разрушенных в результате землетрясения, из-за их неудовлетворительного технического состояния, путем предоставления квартир в многоквартирном доме, построенном по адресу: город Спитак, улица Хнкоян, 134.
Также планируется пополнить социальный жилищный фонд Государственного учреждения «Приют» Министерства труда и социальных вопросов РА за счет нераспределенных квартир с целью предоставления жилья социально незащищенным лицам и лицам из специальных групп, имеющим право на получение жилого пространства. В результате в рамках программы обеспечения жильем с государственной поддержкой будет решена или улучшена жилищная проблема еще 26 семей, потерявших жилье в результате землетрясения в зонах бедствия, а также будет расширен социальный жилищный фонд «Приют»: