Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Իրաքի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարի հետ
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանն օգոստոսի 6-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Իրաքի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Սուհայլան Մունզեր Խալիլ Խալիլի հետ։
Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում՝ Ռուստամ Բաքոյանն արժևորել է Հայաստանի և Իրաքի միջև զարգացող համագործակցությունը։ Խոսելով խորհրդարանական դիվանագիտության կարևորության մասին՝ պատգամավորը նշել է, որ Հայաստանն ու Իրաքը՝ որպես խորհրդարանական կառավարման պետություններ, մի շարք ոլորտներում փոխգործակցությունը խորացնելու մեծ հնարավորություններ ունեն։
Անդրադառնալով տնտեսական ոլորտում գործակցությանը՝ Ռուստամ Բաքոյանն ընդգծել է երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացման անհրաժեշտությունը։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ ՀՀ-ում Իրաքի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարը կարևորել է երկկողմ հարաբերությունների զարգացումը։ Հյուրը բարձրաձայնել է Հայաստանի և Իրաքի միջև օդային ուղիղ հաղորդակցություն հաստատելուն և իրաքցիներին մուտքի արտոնագրեր տրամադրելու դյուրացմանը վերաբերող հարցերը։

Rustam Bakoyan met with the Chargé d'Affaires of Iraq in Armenia.
The deputy of the "Civil Contract" faction of the National Assembly, Rustam Bakoyan, met with the Chargé d'Affaires of the Iraqi Embassy in Armenia, Suhailan Munzer Khalil Khalili, on August 6.
Welcoming the guest in parliament, Rustam Bakoyan emphasized the developing cooperation between Armenia and Iraq. Speaking about the importance of parliamentary diplomacy, the deputy noted that Armenia and Iraq, as parliamentary governance states, have great opportunities to deepen cooperation in various sectors.
Addressing economic cooperation, Rustam Bakoyan highlighted the necessity of increasing trade volumes between the two countries.
Expressing gratitude for the reception, the Chargé d'Affaires of Iraq in Armenia emphasized the importance of developing bilateral relations. The guest raised issues related to establishing direct air communication between Armenia and Iraq and facilitating visa issuance for Iraqis.