Լևոն Հակոբյանը և Արմեն Գասպարյանը ազատվել են առողջապահության նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնից
29-08-2026 16:50 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել առողջապահության նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լևոն Հակոբյանին զբաղեցրած պաշտոնից ազատելու մասին։
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 6.1-ին մասով և 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Առողջապահության նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լևոն Հակոբյանին ազատել զբաղեցրած պաշտոնից»,- նշված է որոշման մեջ:
Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ՝ առողջապահության նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արմեն Գասպարյանը ևս ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից։
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 6.1-ին մասով և 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Առողջապահության նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արմեն Գասպարյանին ազատել զբաղեցրած պաշտոնից»,- ասված է որոշման մեջ։

Левон Хачикян и Армен Гаспарян освобождены от временных обязанностей заместителя министра здравоохранения.
29-08-2026 16:50 Армения Пресс-релизы
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение об освобождении временно исполняющего обязанности заместителя министра здравоохранения Левона Акопяна от занимаемой должности.
«Руководствуясь частью 6.1 статьи 5 Закона о государственной службе и частью 1 статьи 9, освободить временно исполняющего обязанности заместителя министра здравоохранения Левона Акопяна от занимаемой должности», - говорится в решении.
Другим решением премьер-министра временно исполняющий обязанности заместителя министра здравоохранения Армен Гаспарян также освобожден от занимаемой должности.
«Руководствуясь частью 6.1 статьи 5 Закона о государственной службе и частью 1 статьи 9, освободить временно исполняющего обязанности заместителя министра здравоохранения Армена Гаспаряна от занимаемой должности», - сказано в решении.