Լևոն Հակոբյանը և Արմեն Գասպարյանը ազատվել են առողջապահության նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնից
29-08-2026 16:50 Հայաստան Մամլո հաղորդագրություն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել առողջապահության նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լևոն Հակոբյանին զբաղեցրած պաշտոնից ազատելու մասին։
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 6.1-ին մասով և 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Առողջապահության նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լևոն Հակոբյանին ազատել զբաղեցրած պաշտոնից»,- նշված է որոշման մեջ:
Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ՝ առողջապահության նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արմեն Գասպարյանը ևս ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից։
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 5-րդ հոդվածի 6.1-ին մասով և 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Առողջապահության նախարարի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արմեն Գասպարյանին ազատել զբաղեցրած պաշտոնից»,- ասված է որոշման մեջ։

Levon Hakobyan and Armen Gasparyan have been relieved of their duties as acting deputy ministers of health.
29-08-2026 16:50 Armenia Press release
The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, has signed a decision to dismiss Levon Hakobyan from the position of Acting Deputy Minister of Health.
«Guided by Article 5, Part 6.1, and Article 9, Part 1 of the Law on Public Service, to dismiss Levon Hakobyan from the position of Acting Deputy Minister of Health,» the decision states.
In another decision by the Prime Minister, Acting Deputy Minister of Health Armen Gasparyan has also been dismissed from his position.
«Guided by Article 5, Part 6.1, and Article 9, Part 1 of the Law on Public Service, to dismiss Armen Gasparyan from the position of Acting Deputy Minister of Health,» the decision states.