ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅԱՆ 6-ՐԴ ՎԱՐՉՈՒԹՅԱՆ ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԸ ԲԱՑՈՒՄ ԵՆ<br /> «ԲՋՆԻ» ԳՈՐԾԱՐԱՆԻՑ ԱՌԳՐԱՎՎԱԾ ԵՎ ԿԱՊԱՐԱԿՆՔՎԱԾ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻՉՆԵՐԸ<br />
ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅԱՆ 6-ՐԴ ՎԱՐՉՈՒԹՅԱՆ ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԸ ԲԱՑՈՒՄ ԵՆ
«ԲՋՆԻ» ԳՈՐԾԱՐԱՆԻՑ ԱՌԳՐԱՎՎԱԾ ԵՎ ԿԱՊԱՐԱԿՆՔՎԱԾ ՀԱՄԱԿԱՐԳԻՉՆԵՐԸ
• 14-11-2007 19:00:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՀՀ Ոստիկանության Կազմակերպված հանցագործության դեմ պայքարի` 6-րդ, վարչության աշխատակիցները «Բջնի» հանքային ջրերի գործարանից առգրավված եւ կապարակնքված համակարգիչները բացում են առանց գործարանի ներկայացուցչի: «Սիլ Կոնցեռն»-ի գրասենյակից «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեցին, որ ըստ իրենց տեղեկությունների համակարգիչների մեջ գրանցում են կեղծ տեղեկություններ` Երեւանի սուպերմարկետներում եւ խանութներում «Բջնի» հանքային ջրի ստացման եւ վաճառքի մասին: Հիշեցնենք, որ նույն վարչության աշխատակիցները նոյեմբերի 5-ին «Բջնի»-ի գործարանի առգրավել էին ոչ միայն համակարգիչները, այլ նաեւ գրանցամատյանները, ինչի պատճառով գործարանը մինչ օրս չի աշխատում: Իսկ Երեւանի մի շարք խանութներում անցկացվել են ստուգումներ կապված «Բջնի» հանքային ջրի մատակարարումների հետ:

EMPLOYEES OF 6th DETACHMENT OF POLICE OPEN SEALED COMPUTERS<br /> CONFISCATED FROM BJNI FACTORY<br />
EMPLOYEES OF 6th DETACHMENT OF POLICE OPEN SEALED COMPUTERS
CONFISCATED FROM BJNI FACTORY
• 14-11-2007 19:00:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, NOVEMBER 14, NOYAN TAPAN. The employees of the Police 6th detachment on fighting organized crime open sealed computers confiscated from the Bjni mineral waters factory without factory's representative. Noyan Tapan was informed by the Sil Concern that according to their information, the employees of the 6th detachment register false data in the computer about receipt and sale of the Bjni mineral water in Yerevan's supermarkets. It should be mentioned that the employees of the same detachment, on November 5, confiscated not only the computers, but also registers from the factory, in consequence of which the factory does not operate up to present. And checkings were held in a number of Yerevan shops in connection with supplies of the Bjni mineral water.