ԸՍՏ ՀՀ ՎԱՐՉԱՊԵՏԻ, «ՀԱՅՌՈՒՍԳԱԶԱՐԴ»-Ը ՇԱՏ ՀԱՐՑԵՐՈՒՄ<br /> ԼՈԿՈՄՈՏԻՎԻ ԴԵՐ Է ԿԱՏԱՐՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՏՆՏԵՍՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ<br />
ԸՍՏ ՀՀ ՎԱՐՉԱՊԵՏԻ, «ՀԱՅՌՈՒՍԳԱԶԱՐԴ»-Ը ՇԱՏ ՀԱՐՑԵՐՈՒՄ
ԼՈԿՈՄՈՏԻՎԻ ԴԵՐ Է ԿԱՏԱՐՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՏՆՏԵՍՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ
• 12-09-2007 22:40:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ի կազմավորման 10-ամյակի կապակցությամբ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 12-ին հանդիպում է ունեցել ընկերության բաժնետերերի ներկայացուցիչների եւ գազի ոլորտի մի շարք պատասխանատուների հետ: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնեցին ՀՀ կառավարության Տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից: Վարչապետը նշել է, որ «ՀայՌուսգազարդ»-ը Հայաստանի ամենախոշոր ձեռնարկություններից է եւ շատ հարցերում լոկոմոտիվի դեր է կատարում տնտեսության համար: Ս.Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ «ՀայՌուսգազարդ» ընկերությունն ապագայում ավելի կհզորանա ու կզարգանա, որի համար ունի բոլոր հնարավորությունները: Վարչապետը վստահեցրել է, որ ՀՀ կառավարությունը իր կողմից հնարավորինս կնպաստի ձեռնարկության հետագա զարգացմանը:

ПО СЛОВАМ ПРЕМЬЕР-МИНИСТРА, "АРМРОСГАЗПРОМ" ПО МНОГИМ<br /> ВОПРОСАМ ИГРАЕТ РОЛЬ ЛОКОМОТИВА В ЭКОНОМИКЕ АРМЕНИИ<br /> ВОПРОСАМ ИГРАЕТ РОЛЬ ЛОКОМОТИВА В ЭКОНОМИКЕ АРМЕНИИ
ПО СЛОВАМ ПРЕМЬЕР-МИНИСТРА, "АРМРОСГАЗПРОМ" ПО МНОГИМ
ВОПРОСАМ ИГРАЕТ РОЛЬ ЛОКОМОТИВА В ЭКОНОМИКЕ АРМЕНИИ
• 12-09-2007 22:40:00   | Армения  |  Экономика
ЕРЕВАН, 12 СЕНТЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. По случаю 10-летия основания ЗАО "АрмРосгазпром", премьер-министр РА Серж Саргсян встретился 12 сентября с представителями акционеров компании и с рядом ответственных лиц сферы газа. Об этом "НОЯН ТАПАН" сообщили из пресс-службы правительства. Премьер-министр отметил, что "АрмРосгазпром" является одной из крупнейших компаний Армении и по многим вопросам играет роль локомотива для экономики страны. С.Саргсян выразил надежду, что компания "АрмРосгазпром" в будущем станет более могущественной и развитой, для чего у нее есть все возможности. Премьер-министр заверил, что правительство со своей стороны будет всячески способствовать дальнейшему развитию компании.