ԸՍՏ ՀՀ ՎԱՐՉԱՊԵՏԻ, «ՀԱՅՌՈՒՍԳԱԶԱՐԴ»-Ը ՇԱՏ ՀԱՐՑԵՐՈՒՄ<br /> ԼՈԿՈՄՈՏԻՎԻ ԴԵՐ Է ԿԱՏԱՐՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՏՆՏԵՍՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ<br />
ԸՍՏ ՀՀ ՎԱՐՉԱՊԵՏԻ, «ՀԱՅՌՈՒՍԳԱԶԱՐԴ»-Ը ՇԱՏ ՀԱՐՑԵՐՈՒՄ
ԼՈԿՈՄՈՏԻՎԻ ԴԵՐ Է ԿԱՏԱՐՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՏՆՏԵՍՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ
• 12-09-2007 22:40:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ի կազմավորման 10-ամյակի կապակցությամբ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 12-ին հանդիպում է ունեցել ընկերության բաժնետերերի ներկայացուցիչների եւ գազի ոլորտի մի շարք պատասխանատուների հետ: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնեցին ՀՀ կառավարության Տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից: Վարչապետը նշել է, որ «ՀայՌուսգազարդ»-ը Հայաստանի ամենախոշոր ձեռնարկություններից է եւ շատ հարցերում լոկոմոտիվի դեր է կատարում տնտեսության համար: Ս.Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ «ՀայՌուսգազարդ» ընկերությունն ապագայում ավելի կհզորանա ու կզարգանա, որի համար ունի բոլոր հնարավորությունները: Վարչապետը վստահեցրել է, որ ՀՀ կառավարությունը իր կողմից հնարավորինս կնպաստի ձեռնարկության հետագա զարգացմանը:

ACCORDING TO ARMENIAN PRIME MINISTER, ARMRUSGAZPROM ACTS AS<br /> LOCOMOTIVE FOR ARMENIAN ECONOMY IN MANY ISSUES<br />
ACCORDING TO ARMENIAN PRIME MINISTER, ARMRUSGAZPROM ACTS AS
LOCOMOTIVE FOR ARMENIAN ECONOMY IN MANY ISSUES
• 12-09-2007 22:40:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, SEPTEMBER 12, NOYAN TAPAN. On the occasion of the 10th anniversary of foundation of ArmRusgazprom CJSC, the Armenian prime Serge Sargsian on September 12 met with shareholders of the company and a number of officials of the gas sector, NT was informed by the RA Government Information and PR Department. The prime minister said that ArmRusgazprom is one of the biggest enterprises of Armenia and acts as a locomotive for the country's economy in many issues. He expressed a hope that the company will develop and become more powerful, for which it has all the opportunities. Serge Sargsian stated that the Armenian government will do its best to promote the further development of ArmRusgazprom.