«ՎԻՆԴՈՈՒԶ ՎԻՍՏԱ»-Ի ԵՎ «ՄԱՅՔՐՈՍՈՖԹ ՕՖԻՍ 2007»-Ի ՀԱՅԵՐԵՆ<br /> ՏԵՂԱՅՆԱՑՈՒՄՆԵՐԸ ԳՈՐԾԱԾՈՂՆԵՐԻՆ ԿԱՌԱՋԱՐԿՎԵՆ ԱՅՍ ՏԱՐՎԱ ՎԵՐՋԻՆ<br />
«ՎԻՆԴՈՈՒԶ ՎԻՍՏԱ»-Ի ԵՎ «ՄԱՅՔՐՈՍՈՖԹ ՕՖԻՍ 2007»-Ի ՀԱՅԵՐԵՆ
ՏԵՂԱՅՆԱՑՈՒՄՆԵՐԸ ԳՈՐԾԱԾՈՂՆԵՐԻՆ ԿԱՌԱՋԱՐԿՎԵՆ ԱՅՍ ՏԱՐՎԱ ՎԵՐՋԻՆ
• 23-08-2007 22:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Այս տարվա վերջին գործածողների համար հասանելի կլինեն «Մայքրոսոֆթ» ընկերության «Վինդոուզ Վիստա» (Windows Vista) օպերացիոն համակարգի եւ «Մայքրոսոֆթ Օֆիս 2007» (Microsof Office 2007) փաթեթի հայերեն տեղայնացումները: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին հայտնեց տեղայնացումները մշակող հայկական «Բի Լայն» (Bi Line) ընկերության նախագահ Հայկ Խանջյանը: «Բի-Լայնը» «Մայքրոսոֆթի» հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն, երկու տարի է, ինչ իրականացնում է այդ ամերիկյան ընկերության ծրագրային փաթեթների հայերեն տեղայնացումը: Ըստ Հ.Խանջյանի, «Վինդոուզ Վիստա» համակարգի հայերեն տեղայնացման մշակումը մոտենում է ավարտին, իսկ «Մայքրոսոֆթ Օֆիս 2007» փաթեթի տեղայնացումը կատարված է 60-70%-ով: Նա նշեց նաեւ, որ այս տարվա փետրվարին ավարտվել է «Մայքրոսոֆթի» «Վինդոուզ Էքս-Փի» (Windows XP) օպերացիոն համակարգի տեղայնացումը, եւ արտոնագրված նույնանուն անգլերեն համակարգն օգտագործողները կարող են ինտերնետից իրենց համակարգիչներում անվճար տեղակայել, ինչպես նաեւ սկավառակների վրա տեղական ներկայացուցչից ստանալ համակարգի հայերեն տեղայնացումը: Գործածողների համար նույն կերպ հասանելի կլինեն «Վինդոուզ Վիստա»-ի եւ «Մայքրոսոֆթ Օֆիս 2007»-ի հայերեն տեղայնացումները:

ARMENIAN LOCALISATIONS OF WONDOWS VISTA AND MICROSOFT<br /> OFFICE 2007 TO BE AVAILABLE TO USERS IN LATE 2007<br />
ARMENIAN LOCALISATIONS OF WONDOWS VISTA AND MICROSOFT
OFFICE 2007 TO BE AVAILABLE TO USERS IN LATE 2007
• 23-08-2007 22:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, AUGUST 23, NOYAN TAPAN. The Armenian localisations of Microsoft's Windows Vista operational system and Microsoft Office 2007 package will be available to users in late 2007, the president of Bi Line company (Armenia) Hayk Khanjyan told NT correspondent. Under the agreement reached with Microsoft, Bi Line has carried out work on Microsoft software's Armenian localisation for two years. According to him, the development of Windows Vista's Armenian localisation has almost been completed, while localisation of Microsoft Office 2007 package has been done by 60-70%. H. Khanjyan said that the localisation of Microsoft's Windows XP operational system was completed in February of this year, and users of the licensed Windows XP system (English) may download the Armenian localisation from the Internet, as well as get the Armenian localization on a disc from the local representatives. The Armenian localisations of Windows Vista and Microsoft Office 2007 will also be available to users in this way.