ՕԳՈՍՏՈՍԻ 15-ԻՑ «ԱԶԱՏՈՒԹՅՈՒՆ» ՌԱԴԻՈԿԱՅԱՆԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ<br /> ՀԱՂՈՐԴՈՒՄՆԵՐԸ ԿՎԵՐԱՀԵՌԱՐՁԱԿՎԵՆ «ԱՐ ՌԱԴԻՈ»-Ի ՀԱՃԱԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՎ<br />
ՕԳՈՍՏՈՍԻ 15-ԻՑ «ԱԶԱՏՈՒԹՅՈՒՆ» ՌԱԴԻՈԿԱՅԱՆԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ
ՀԱՂՈՐԴՈՒՄՆԵՐԸ ԿՎԵՐԱՀԵՌԱՐՁԱԿՎԵՆ «ԱՐ ՌԱԴԻՈ»-Ի ՀԱՃԱԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՎ
• 02-08-2007 16:20:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Ազատություն» ռադիոկայանի հայկական ծառայության հաղորդումները օգոստոսի 15-ից կվերահեռարձակվեն միջմայրցամաքային «Ար ռադիո»-ի հաճախություններով: Ըստ Ամերիկյան հեռարձակումների տնօրենների խորհրդի հաղորդագրության, օրերս ստորագրված համապատասխան պայմանագիրը ուժի մեջ է մինչեւ 2008 թվականի սեպտեմբերի 14-ը: Նշվում է, որ «Ար ռադիոն» ունի 23 հաղորդակ, որոնք ծածկում են Երեւանն ու մի շարք հեռավոր շրջաններ: Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրային ռադիոյի ղեկավարությունը հուլիսի կեսերին հայտարարել էր, որ օգոստոսի 9-ից դադարեցնելու է «Ազատություն» ռադիոկայանի հեռարձակումը իր ցանցի 80 հաղորդակներով: «Ազատություն» ռադիոկայանի հայկական ծառայության ծրագրերը Հայաստանի հանրային ռադիոյի ցանցով հեռարձակվում են 1998թ.-ից: Պայմանագրի երկարաձգման հարցով հուլիսին Երեւանում երեք օր տեւած բանակցությունները լուծման չհանգեցրին: «Մենք գոհ ենք, որ բազմաթիվ հայ ունկնդիրները հնարավորություն կունենան այսուհետ եւս լսել մեր ծրագրերը միջմայրցամաքային «Ար ռադիո»-ով»,- ասել է «Ազատ Եվրոպա/Ազատություն» ռադիոկայանի նախագահ Ջեֆրի Գեդմինը: Միաժամանակ նա համոզմունք է հայտնել, որ «Ազատություն» ռադիոկայանի հաղորդումները պետք է մատչելի լինի Հայաստանի ողջ տարածքում: «Հարյուր հազարավոր ունկնդիրներ վստահում են «Ազատություն» ռադիոկայանի հայկական ծառայությանը եւ սպասում են մեր ճշգրիտ, համակողմանի լրատվությանը»,- նշել է Ջ.Գեդմինը:

ARMENIAN PROGRAMS OF RADIO LIBERTY TO BE BROADCASTED ON<br /> FREQUENCIES OF "AR RADIO" SINCE AUGUST 15<br /> " />
ARMENIAN PROGRAMS OF RADIO LIBERTY TO BE BROADCASTED ON
FREQUENCIES OF "AR RADIO" SINCE AUGUST 15
• 02-08-2007 16:20:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, AUGUST 2, NOYAN TAPAN. The programs of the Armenian service of the Radio Liberty will be broadcasted on the frequencies of the intercontinental "Ar Radio" since August 15. According to the message of the Board of Directors of the American Broadcasts, the contract signed a few days ago will be in force until September 14, 2008. It is also mentioned that the "Ar Radio" has 23 transmitters, which cover Yerevan and a number of remote regions. It should be mentioned that the management of the Armenian Public Radio announced in the middle of July that the broadcast of the Radio Liberty by the 80 transmitters of its network will be stopped since August 9. The programs of the Armenian service of the Radio Liberty have been broadcast through the network of the Armenian Public Radio since 1998. The negotiations concerning the prolonging of the contract, which lasted for three days in July in Yerevan, were not crowned with success. "We are pleased with the fact that numerous Armenian listeners will henceforth as well have an opportunity to listen to our programs by the intercontinental "Ar Radio", Jeffrey Gedmin, the President of the Radio Liberty/Radio Free Europe, said. At the same time he expressed conviction that the programs of the Radio Liberty should be available throughout Armenia. "Hundred thousands of listeners trust in the Armenian service of the Radio Liberty and expect exact and comprehensive information from us," Jeffrey Gedmin mentioned.