ՕԳՈՍՏՈՍԻ 15-ԻՑ «ԱԶԱՏՈՒԹՅՈՒՆ» ՌԱԴԻՈԿԱՅԱՆԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ<br /> ՀԱՂՈՐԴՈՒՄՆԵՐԸ ԿՎԵՐԱՀԵՌԱՐՁԱԿՎԵՆ «ԱՐ ՌԱԴԻՈ»-Ի ՀԱՃԱԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՎ<br />
ՕԳՈՍՏՈՍԻ 15-ԻՑ «ԱԶԱՏՈՒԹՅՈՒՆ» ՌԱԴԻՈԿԱՅԱՆԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ
ՀԱՂՈՐԴՈՒՄՆԵՐԸ ԿՎԵՐԱՀԵՌԱՐՁԱԿՎԵՆ «ԱՐ ՌԱԴԻՈ»-Ի ՀԱՃԱԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՈՎ
• 02-08-2007 16:20:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: «Ազատություն» ռադիոկայանի հայկական ծառայության հաղորդումները օգոստոսի 15-ից կվերահեռարձակվեն միջմայրցամաքային «Ար ռադիո»-ի հաճախություններով: Ըստ Ամերիկյան հեռարձակումների տնօրենների խորհրդի հաղորդագրության, օրերս ստորագրված համապատասխան պայմանագիրը ուժի մեջ է մինչեւ 2008 թվականի սեպտեմբերի 14-ը: Նշվում է, որ «Ար ռադիոն» ունի 23 հաղորդակ, որոնք ծածկում են Երեւանն ու մի շարք հեռավոր շրջաններ: Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրային ռադիոյի ղեկավարությունը հուլիսի կեսերին հայտարարել էր, որ օգոստոսի 9-ից դադարեցնելու է «Ազատություն» ռադիոկայանի հեռարձակումը իր ցանցի 80 հաղորդակներով: «Ազատություն» ռադիոկայանի հայկական ծառայության ծրագրերը Հայաստանի հանրային ռադիոյի ցանցով հեռարձակվում են 1998թ.-ից: Պայմանագրի երկարաձգման հարցով հուլիսին Երեւանում երեք օր տեւած բանակցությունները լուծման չհանգեցրին: «Մենք գոհ ենք, որ բազմաթիվ հայ ունկնդիրները հնարավորություն կունենան այսուհետ եւս լսել մեր ծրագրերը միջմայրցամաքային «Ար ռադիո»-ով»,- ասել է «Ազատ Եվրոպա/Ազատություն» ռադիոկայանի նախագահ Ջեֆրի Գեդմինը: Միաժամանակ նա համոզմունք է հայտնել, որ «Ազատություն» ռադիոկայանի հաղորդումները պետք է մատչելի լինի Հայաստանի ողջ տարածքում: «Հարյուր հազարավոր ունկնդիրներ վստահում են «Ազատություն» ռադիոկայանի հայկական ծառայությանը եւ սպասում են մեր ճշգրիտ, համակողմանի լրատվությանը»,- նշել է Ջ.Գեդմինը:

С 15 АВГУСТА АРМЯНСКИЕ ПЕРЕДАЧИ РАДИОСТАНЦИИИ "СВОБОДА"<br /> БУДУТ ТРАНСЛИРОВАТЬСЯ НА ЧАСТОТЕ "АР РОАДИО"<br /> БУДУТ ТРАНСЛИРОВАТЬСЯ НА ЧАСТОТЕ "АР РОАДИО"
С 15 АВГУСТА АРМЯНСКИЕ ПЕРЕДАЧИ РАДИОСТАНЦИИИ "СВОБОДА"
БУДУТ ТРАНСЛИРОВАТЬСЯ НА ЧАСТОТЕ "АР РОАДИО"
• 02-08-2007 16:20:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 2 АВГУСТА, НОЯН ТАПАН. Передачи армянской службы радиостанции "Свобода" с 15 августа будут транслироваться на межконтинентальной частоте "Ар Радио". Согласно информации Совета директоров Американского вещания, подписанный на днях соответствующий договор будет действовать до 14 сентября 2008 года. Отмечается, что "Ар Радио" имеет 23 передатчика, которые покрывают Ереван и ряд отдаленных районов. Напомним, что руководство Общественного радио Армении в середине июля заявило, что с 9 августа прекратит трансляцию радиостанции "Свобода" через свои 80 передатчиков. Программы армянской службы радиостанции "Свобода" траслируются по сети Общественного радио Армении с 1998 года. Продолжающиеся три дня переговоры по вопросу о продлении договора в июле не привели к решению вопроса. "Мы довольны, что многочисленные армянские слушатели будут иметь возможность и далее слушать наши программы по межконтинетнальному "Ар Радио", - отметил председатель радиостанции "Свободная Европа#Свобода" Джеффри Гедмин. В то же время он выразил уверенность, что передачи радио "Свобода" должны быть доступны на всей территории Армении. "Сотни тысяч слушателей доверяют армянской службе радиостанции "Свобода" и ждут нашей точной, всесторонней информации", - отметил Дж.Гедмин.