ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՏԱՆԻ ԹԻԱՎԱՐՆԵՐԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑԻՆ ՓՈԹԻՈՒՄ ԱՆՑԿԱՑՎԱԾ<br /> ՕԼԻՄՊԻԱԿԱՆ ՉԵՄՊԻՈՆ ՎԻԿՏՈՐ ԿՐԱՏԱՍՅՈՒԿԻ ՀՈՒՇԱՄՐՑԱՇԱՐԻՆ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՊԱՏԱՆԻ ԹԻԱՎԱՐՆԵՐԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑԻՆ ՓՈԹԻՈՒՄ ԱՆՑԿԱՑՎԱԾ
ՕԼԻՄՊԻԱԿԱՆ ՉԵՄՊԻՈՆ ՎԻԿՏՈՐ ԿՐԱՏԱՍՅՈՒԿԻ ՀՈՒՇԱՄՐՑԱՇԱՐԻՆ
• 29-05-2007 19:00:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Մայիսի 25-28-ը Վրաստանի Փոթի քաղաքում անցկացվեց օլիմպիական չեմպիոն Վիկտոր Կրատասյուկի հիշատակը հավերժացնող միջազգային պատանեկան ավանդական մրցաշարը` բայդարկա եւ կանոյե մարզաձեւերից: Հայաստանը ներկայացրել է 10 մարզիկ: Կրտսեր տարիքի բայդարկավարների մրցումներում Մովսես Գրիգորյանը 1-ինն էր եւ մեկ տեղանոց նավակով, եւ Արթուր Հովհաննիսյանի ընկերակցությամբ երկտեղանոց մակույկով: Կանոյե մարզաձեւում 1-ին տեղը գրավեց Վահան Աղաջանյանը: Նրանք բոլորը մրցեցին 200 մ տարածությունում: Ավագ պատանիների մրցումներում (500 մ) անգերազանցելի էին բայդարկավարներ Սուրեն Հարությունյանը եւ Դոնարա Այվազյանը: Վերջինը 1-ին տեղը գրավեց նաեւ Նարինե Կարապետյանի ընկերակցությամբ երկտեղանոց նավակով: Մայիսի 30-ին Հայաստանի բայդարկա թիավարության հավաքականի անդամներ Արամ Անդրեասյանը եւ Գեւորգ Ասմարյանը կմեկնեն Մոսկվա մասնակցելու ՌԴ բաց առաջնությանը:

YOUNG ROWERS OF ARMENIA PARTICIPATE IN COMPETITIONS IN<br /> MEMORY OF OLYMPIC CHAMPION VICTOR KRATASYUK HELD IN GEORGIAN<br /> CITY OF POTY<br />
YOUNG ROWERS OF ARMENIA PARTICIPATE IN COMPETITIONS IN
MEMORY OF OLYMPIC CHAMPION VICTOR KRATASYUK HELD IN GEORGIAN
CITY OF POTY
• 29-05-2007 19:00:00   | Armenia  |  Sport
YEREVAN, MAY 29, NOYAN TAPAN. The traditional international kayak and canoe competitions in memory of the Olympic champion Victor Kratasyuk took place in the Georgian city of Poti on May 25-28. Armenia was represented by 10 sportsmen. In the competition of junior kayak rowers, Movses Grigorian took first place both in one-seat kayak, and two-set one (together with Artur Hovhannisian). Vahan Aghajanian was in first place in the canoe competition. All of them competed at the 200-meter distance. In the youth competition (500 meters), Suren Harutyunian and Donara Aivazian were announced the winners. Donara Aivazian also took first place in a two-seat boat together with Narine Karapetian. Members of the Armenian national kayak team Aram Andreasian and Gevorg Asmarian will leave for Moscow on May 30 in order to participate in the open championship of Russia.