ՀՌԻՓՍԻՄԵ ՋԻԼԱՎՅԱՆ. «ԱՇԽԱՐՀԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ<br /> ԼՈՂՈՐԴՆԵՐԻ ՑՈՒՅՑ ՏՎԱԾ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԴԺԳՈՀԵԼՈՒ ՏԵՂԻՔ ՉԵՆ ՏԱԼԻՍ»<br />
ՀՌԻՓՍԻՄԵ ՋԻԼԱՎՅԱՆ. «ԱՇԽԱՐՀԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ
ԼՈՂՈՐԴՆԵՐԻ ՑՈՒՅՑ ՏՎԱԾ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԴԺԳՈՀԵԼՈՒ ՏԵՂԻՔ ՉԵՆ ՏԱԼԻՍ»
• 26-03-2007 18:45:00   | Ավստրալիա  |  Սպորտ
ՄԵԼԲՈՒՐՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ավստրալիայի Մելբուրն քաղաքում մեկնարկած ջրային մարզաձեւերի աշխարհի առաջնությունում վիճարկվում են Պեկինի օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր: Մարտի 25-ին 100 մ բրաս լողաոճում 1 ր 12,21 վրկ արդյունքով 107 մասնակիցների պայքարում Հայաստանի ներկայացուցիչ Արամ Նազարյանը գրավեց 95-րդ տեղը: Իսկ Միքայել Քոլոյանը 200 մ ազատ լողաոճում տարածությունը հաղթահարեց 1 ր 55,9 վրկ-ում եւ 122 մասնակիցների մեջ ճանաչվեց 66-րդը: Աշտարակացատկորդների մրցաշարին Հայաստանից հայտավորված էր Հովհաննես Ավթանդիլյանը, որը, սակայն, հիվանդության պատճառով ասպարեզ չելավ: Մարզաձեւի հանրապետական ֆեդերացիայի փոխնախագահ Հռիփսիմե Ջիլավյանը «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին ասաց, որ հայ լողորդները աշխարհի առաջնությունում դրսեւորել են իրենց բոլոր հնարավորությունները եւ չպիտի դժգոհել նրանց ցույց տված արդյունքներից:

РИПСИМЕ ДЖИЛАВЯН: "РЕЗУЛЬТАТЫ АРМЯНСКИХ ПЛОВЦОВ НА<br /> ЧЕМПИОНАТЕ МИРА НЕ ДАЮТ ПОВОДА ДЛЯ НЕДОВОЛЬСТВА"<br /> ЧЕМПИОНАТЕ МИРА НЕ ДАЮТ ПОВОДА ДЛЯ НЕДОВОЛЬСТВА"
РИПСИМЕ ДЖИЛАВЯН: "РЕЗУЛЬТАТЫ АРМЯНСКИХ ПЛОВЦОВ НА
ЧЕМПИОНАТЕ МИРА НЕ ДАЮТ ПОВОДА ДЛЯ НЕДОВОЛЬСТВА"
• 26-03-2007 18:45:00   | Австралия  |  Спорт
МЕЛЬБУРН, 26 МАРТА, НОЯН ТАПАН. На чемпионате мира по плаванию в австралийском городе Мельбурне разыгрываются путевки на олимпиаду в Пекине. 25 марта в заплыве брассом на 100 м с результатом 1 минута 12,21 секунд представитель Армении Арам Назарян занял 97 место среди 107 участников. Микаел Колоян в свободном стиле Микаел Колоян преодолел 200 м за 1 минуту 55,9 секунд и среди 122 участников занял 66 место. В соревнованиях по прыжкам в воду из Армении был заявлен Ованнес Автандилян, который, однако, не смог участвовать из-за болезни. Заместитель председателя республиканской федерации по плаванию Рипсиме Джилавян отметила в беседе с корреспондентом "НОЯН ТАПАН", армянские пловцы показали все свои возможности, и не нужно проявлять недовольство в связи с их результатами.