ՀՌԻՓՍԻՄԵ ՋԻԼԱՎՅԱՆ. «ԱՇԽԱՐՀԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ<br /> ԼՈՂՈՐԴՆԵՐԻ ՑՈՒՅՑ ՏՎԱԾ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԴԺԳՈՀԵԼՈՒ ՏԵՂԻՔ ՉԵՆ ՏԱԼԻՍ»<br />
ՀՌԻՓՍԻՄԵ ՋԻԼԱՎՅԱՆ. «ԱՇԽԱՐՀԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ
ԼՈՂՈՐԴՆԵՐԻ ՑՈՒՅՑ ՏՎԱԾ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ ԴԺԳՈՀԵԼՈՒ ՏԵՂԻՔ ՉԵՆ ՏԱԼԻՍ»
• 26-03-2007 18:45:00   | Ավստրալիա  |  Սպորտ
ՄԵԼԲՈՒՐՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Ավստրալիայի Մելբուրն քաղաքում մեկնարկած ջրային մարզաձեւերի աշխարհի առաջնությունում վիճարկվում են Պեկինի օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր: Մարտի 25-ին 100 մ բրաս լողաոճում 1 ր 12,21 վրկ արդյունքով 107 մասնակիցների պայքարում Հայաստանի ներկայացուցիչ Արամ Նազարյանը գրավեց 95-րդ տեղը: Իսկ Միքայել Քոլոյանը 200 մ ազատ լողաոճում տարածությունը հաղթահարեց 1 ր 55,9 վրկ-ում եւ 122 մասնակիցների մեջ ճանաչվեց 66-րդը: Աշտարակացատկորդների մրցաշարին Հայաստանից հայտավորված էր Հովհաննես Ավթանդիլյանը, որը, սակայն, հիվանդության պատճառով ասպարեզ չելավ: Մարզաձեւի հանրապետական ֆեդերացիայի փոխնախագահ Հռիփսիմե Ջիլավյանը «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ի թղթակցին ասաց, որ հայ լողորդները աշխարհի առաջնությունում դրսեւորել են իրենց բոլոր հնարավորությունները եւ չպիտի դժգոհել նրանց ցույց տված արդյունքներից:

HRIPSIME JILAVIAN: "RESULTS OF ARMENIAN SWIMMERS SHOWN AT<br /> WORLD CHAMPIOSHIP DO NOT GIVE RISE TO DISPLEASURE"<br /> WORLD CHAMPIOSHIP DO NOT GIVE RISE TO DISPLEASURE"
HRIPSIME JILAVIAN: "RESULTS OF ARMENIAN SWIMMERS SHOWN AT
WORLD CHAMPIOSHIP DO NOT GIVE RISE TO DISPLEASURE"
• 26-03-2007 18:45:00   | Australia  |  Sport
MELBOURN, MARCH 26, NOYAN TAPAN. Permits for the Berjing Olympic Games are disputed at the world championship of water kinds of sports started in the city of Melbourn, Australia. Representative of Armenia Aram Nazarian took the 95th place in the struggle of 107 participants, having 1 minute 12.21 seconds result in the 100 metre breast stroke style of swimming, on March 25. And Mikayel Poloyan overcame the distance in 200 meter free style of swimming in 1 minute 55.9 seconds and was recognized the 66th among the 122 participants. Hovhannes Avtandilian placed order from Armenia in the tower jump tournament, but he did not enter the field because of illness. Hripsime Jilavian, the Deputy Chairwoman of the Republican Federation of this kind of sports informed the Noyan Tapan correspondent, that Armenian swimmers displayed all their possibilities at the world championship and one must not complaint of the results shown by them.