ԿԱԼԻՖՈՐՆԻԱՅՈՒՄ ԿԱՅԱՑԱԾ ՄԵՆԱՄԱՐՏԱԿԱՆ ՁԵՎԵՐԻ 20-ՐԴ<br /> ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆՑԻ 5 ՄԱՐԶԻԿՆԵՐ ԱՐԺԱՆԱՑԵԼ ԵՆ ՈՍԿԵ ՄԵԴԱԼԻ<br />
ԿԱԼԻՖՈՐՆԻԱՅՈՒՄ ԿԱՅԱՑԱԾ ՄԵՆԱՄԱՐՏԱԿԱՆ ՁԵՎԵՐԻ 20-ՐԴ
ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆՑԻ 5 ՄԱՐԶԻԿՆԵՐ ԱՐԺԱՆԱՑԵԼ ԵՆ ՈՍԿԵ ՄԵԴԱԼԻ
• 22-03-2007 19:15:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Կալիֆորնիայի նահանգի Անտարիո քաղաքում մարտի 2-4-ը կայացած մենամարտական ձեւերի 20-րդ առաջնությանը հայաստանցի 8 մարզիկներից 5-ը` Էդմոնդ Մուրադյանը, Արայիկ Ավետիսյանը, Սոս Կարապետյանը, Նորայր Ավետիսյանը եւ Կառլեն Մինասյանը, արժանացել են առաջին մրցանակի` ոսկե մեդալի, իսկ Կարեն Կարապետյանը եւ Կառլեն Մինասյանը` արծաթե, Տիգրան Սեդրակյանը` բրոնզե մեդալների: Ինչպես մարտի 22-ի ասուլիսում հայտնեց Դուքենդո-ֆուլ կոնտակտ ֆեդերացիայի նախագահ Հայկ Վարդանյանը, առաջնությանը մասնակցել է 32 երկրի ներկայացուցիչ: Հայաստանի մարզիկները մրցել են տարբեր քաշային կարգերում եւ բացի անհատական հաղթանակներից, հավաքած ընդհանուր միավորների շնորհիվ տարել են նաեւ թիմային հաղթանակ` գրավելով դարձյալ առաջին տեղը: Հ.Վարդանյանի խոսքերով, հայ մարզիկների հաղթանակը մեծ ոգեւորությամբ է ընդունվել Կալիֆորնիայի հայ համայնքի կողմից: Նա նշեց նաեւ, որ նոյեմբերին ֆեդերացիայի մարզիկները կմրցեն Լաս Վեգասում կայանալիք Դուքենդոյի պրոֆեսիոնալ լիգայի առաջնությունում: 1995թ.-ից Հայաստանում գործող ֆեդերացիան մասնակցել է տարբեր միջազգային մրցաշարերի` ունենալով աշխարհի չեմպիոններ, գավաթակիրներ:

НА СОСТОЯВШЕМСЯ В КАЛИФОРНИИ 20 ПЕРВЕНСТЕ ПО ВИДАМ БОЕВОГО<br /> ИСКУССТВА 5 СПОРТСМЕНОВ ИЗ аРМЕНИИ ПОЛУЧИЛИ ЗОЛОТЫЕ МЕДАЛИ<br />
НА СОСТОЯВШЕМСЯ В КАЛИФОРНИИ 20 ПЕРВЕНСТЕ ПО ВИДАМ БОЕВОГО
ИСКУССТВА 5 СПОРТСМЕНОВ ИЗ аРМЕНИИ ПОЛУЧИЛИ ЗОЛОТЫЕ МЕДАЛИ
• 22-03-2007 19:15:00   | Армения  |  Спорт
ЕРЕВАН, 22 МАРТА, НОЯН ТАПАН. В городе Антарио штата Калифорния 2-4 марта состоялось 20-е первенство по видам боевого искусства. 5 из 8 армянских спротсменов: Эдмонд Мурадян, Араик Аветисян, Сос Карапетян, Норайр Аветисян и Карлен Минасян, удостоились золотых медалей, а Карен Карапетян и Карлен Минасян - серебряной, Тигран Седракян - бронзовой. Как сообщил на пресс-конференции 22 марта председатель федерации Дукендо-фул контакт Айк Варданян, в соревнованиях участвовали представители 32 стран. Армянские спортсмены соревновались в различных весовых категориях и кроме личных побед одержали также командные победы, заняв первое место. По словам А.Варданяна, победа армянских спортсменов вызвала большое воодушевление армянской общины Калифорнии. Он также отметил, что в ноябре спортсмены федерации примут участие в соревнованиях профессиональной лиги по Дукендо в Лас-Вегасе. Действующая в Армении с 1995 года федерация участвовала в различных международных соревнованиях, обеспечив стране чемпионов и обладателей кубков.