ՀԲ-Ի ՎԱՐԿԱՅԻՆ ԾՐԱԳՐՈՎ ԱՐԴԵՆ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆՎԵԼ ԵՆ ՀՀ-Ի ՔԱՂԱՔԱՅԻՆ<br /> 45 ԴՊՐՈՑՆԵՐԻ ՋԵՐՄԱՄԱՏԱԿԱՐԱՐՄԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԵՐԸ<br />
ՀԲ-Ի ՎԱՐԿԱՅԻՆ ԾՐԱԳՐՈՎ ԱՐԴԵՆ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆՎԵԼ ԵՆ ՀՀ-Ի ՔԱՂԱՔԱՅԻՆ
45 ԴՊՐՈՑՆԵՐԻ ՋԵՐՄԱՄԱՏԱԿԱՐԱՐՄԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԵՐԸ
• 12-12-2006 19:30:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Համաշխարհային բանկի Քաղաքային ջեռուցման վարկային ծրագրի շրջանակներում վերջին մեկ տարում վերականգնվել են հանրապետության քաղաքային 45 դպրոցների ջերմամատակարարման համակարգերը: Ինչպես դեկտեմբերի 12-ին լրագրողներին հայտնեց ծրագիրն իրականացնող Վերականգնվող էներգետիկայի եւ էներգախնայողության հիմնադրամի տնօրեն Թամարա Բաբայանը, ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է վերականգնել 47 քաղաքների 100 դպրոցների ջերմամատակարարման համակարգերը: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը 6,2 մլն ԱՄՆ դոլար է, որից 5 մլն դոլարը` ՀԲ-ի վարկն է, մնացածը ՀՀ կառավարության համաֆինանսավորումը: Ըստ Թ.Բաբայանի, 2005թ.-ի տվյալներով հանրապետության քաղաքների, բացի Երեւանից, 202 դպրոցներ, որտեղ սովորում են մոտ 87 հազար աշակերտներ, ջեռուցման խնդիր ունեն: Հիմնադրամի տնօրենը տեղեկացրեց նաեւ, որ մեկ դպրոցի ջերմամատակարարման վերականգման համար ծախսվում է մոտ 19 մլն դրամ (մոտ 50 հազար ԱՄՆ դոլար):

ПО КРЕДИТНОЙ ПРОГРАММЕ ВБ УЖЕ ВОССТАНОВЛЕНЫ СИСТЕМЫ<br /> ТЕПЛОСНАБЖЕНИЯ 45 ГОРОДСКИХ ШКОЛ АРМЕНИИ<br />
ПО КРЕДИТНОЙ ПРОГРАММЕ ВБ УЖЕ ВОССТАНОВЛЕНЫ СИСТЕМЫ
ТЕПЛОСНАБЖЕНИЯ 45 ГОРОДСКИХ ШКОЛ АРМЕНИИ
• 12-12-2006 19:30:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 12 ДЕКАБРЯ, НОЯН ТАПАН. В рамках кредитной программы по городскому теплоснабжению Всемирного банка, за последний год восстановлены системы теплоснабжения 45 городских школ Армении. Как сообщила журналистам 12 декабря директор Фонда возобновляемой энергетики и энергосбережения Тамара Бабаян, в рамках программы планируется восстановить отопление 100 школ в 47 городах. Общая стоимость программы 6,2 млн долларов США, 5 млн из которых - это кредит ВБ, остальное - софинансирование правительства РА. По словам Т.Бабаян, по данным на 2005 год, 202 школы городов республики, кроме Еревана, в которых учатся 87 тысяч учеников, имеют проблему с отоплением. Директор фонда сообщила также, что для восстановления системы теплоснабжения одной школы расходуется около 19 млн драмов (около 50 тысяч долларов США).