2007 Թ.-ԻՑ ՄԻՋՆԱԿԱՐԳ ԴՊՐՈՑՆԵՐՈՒՄ ԱՎԱՐՏԱԿԱՆ ՔՆՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՆ<br /> ԱՍՏԻՃԱՆԱԲԱՐ ԿԱՆՑԿԱՑՎԵՆ ԿԵՆՏՐՈՆԱՑՎԱԾ ՀԱՄԱԿԱՐԳՈՎ<br />
2007 Թ.-ԻՑ ՄԻՋՆԱԿԱՐԳ ԴՊՐՈՑՆԵՐՈՒՄ ԱՎԱՐՏԱԿԱՆ ՔՆՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՆ
ԱՍՏԻՃԱՆԱԲԱՐ ԿԱՆՑԿԱՑՎԵՆ ԿԵՆՏՐՈՆԱՑՎԱԾ ՀԱՄԱԿԱՐԳՈՎ
• 23-11-2006 19:05:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Նոյեմբերի 23-ի նիստում ՀՀ կառավարությունը փոփոխություններ է կատարել ՀՀ կառավարության 2005թ. ապրիլի 14-ի նիստի N14 արձանագրության մեջ, որոնցով, մասնավորապես, սահմանվում է, որ 2007թ.-ից միջնակարգ դպրոցների շրջանավարտների պետական ավարտական քննություններն աստիճանաբար կանցկացվեն կենտրոնացված համակարգով: Այս մասին «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնեցին ՀՀ կառավարության Տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից: «Միջնակարգ դպրոցի ավարտական քննություններ» բաժնում ամրագրվել է, որ նշված քննությունների ցանկում հայոց լեզուն, հայոց պատմությունը, մաթեմատիկան եւ օտար լեզուն պարտադիր են համարվում միջնակարգ դպրոցի բոլոր շրջանավարտների համար, իսկ բուհ-երում կրթությունը շարունակել ցանկացող շրջանավարտները կարող են պարտադիր ընտրովի առարկայից բացի ընտրել եւս մեկ` նախընտրած մասնագիտությանը համապատասխանող առարկա: Որոշմամբ «Հիմնական դպրոցի ավարտական քննություններ» բաժնում ավելացվել է հայոց պատմություն առարկան:

В 2007 ГОДУ ВЫПУСКНЫЕ ЭКЗАМЕНЫ В СРЕДНИХ ШКОЛАХ ПОСТЕПЕННО<br /> БУДУТ ПРОХОДИТЬ В ЦЕНТРАЛИЗОВАННОМ ПОРЯДКЕ<br />
В 2007 ГОДУ ВЫПУСКНЫЕ ЭКЗАМЕНЫ В СРЕДНИХ ШКОЛАХ ПОСТЕПЕННО
БУДУТ ПРОХОДИТЬ В ЦЕНТРАЛИЗОВАННОМ ПОРЯДКЕ
• 23-11-2006 19:05:00   | Армения  |  Общество
ЕРЕВАН, 23 НОЯБРЯ, НОЯН ТАПАН. На заседании 23 ноября правительство РА внесло изменения в протокол номер 14 заседания 14 апреля 2005 года, которые, в частности, устанавливают, что с 2007 года государственные выпускные экзамены постепенно будут проходить в централизованном порядке. Об этом "НОЯН ТАПАН" сообщили из пресс-службы правительства РА. В отделе "Выпускные экзамены средней школы" закреплено, что в списке указанных экзаменов армянский язык, история Армении, математика и иностранный язык являются обязательными для всех выпускников школ, а выпускники, желающие продолжить образование в высших учебных заведениях могут выбрать еще один предмет, соответствующий избранной профессии. Согласно решению правительства, в отделе "Выпускные экзамены основной школы" добавился предмет "История Армении".