ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ՍԵՄԻՆԱՐ` «ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ<br /> ԺԱՌԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ՊԱՀՊԱՆՄԱՆ ԲԱՐԵԼԱՎՈՒՄԸ ՕՐԵՆՍԴՐԱԿԱՆ ԴԱՇՏԻ<br /> ԿԱՏԱՐԵԼԱԳՈՐԾՄԱՄԲ»<br />
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ՍԵՄԻՆԱՐ` «ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ
ԺԱՌԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ՊԱՀՊԱՆՄԱՆ ԲԱՐԵԼԱՎՈՒՄԸ ՕՐԵՆՍԴՐԱԿԱՆ ԴԱՇՏԻ
ԿԱՏԱՐԵԼԱԳՈՐԾՄԱՄԲ»
• 15-06-2006 17:50:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հունիսի 16-17-ը Երեւանում ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գործերով Հայաստանի Ազգային հանձնաժողովը անցկացնելու է «Մշակութային ժառանգության պահպանման բարելավումը օրենսդրական դաշտի կատարելագործմամբ» խորագրով տարածաշրջանային սեմինար: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի եւ տեղեկատվության վարչությունից, սեմինարը կընդգրկի շահագրգիռ բոլոր հաստատությունների եւ ծառայությունների ներկայացուցիչներին, այդ թվում ՀՀ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության, Հուշարձանների պահպանության գործակալության, քաղաքապետարանի, ICOMOS-ի (Հուշարձանների եւ տեսավայրերի միջազգային խորհուրդ) հայկական կոմիտեի, տարածքային կառավարման եւ մշակութային ժառանգությամբ զբաղվող մի շարք կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին: Որպես գլխավոր զեկուցող սեմինարին հանդես կգա Համաշխարհային ժառանգության կենտրոնի եւ ICOMOS-ի փորձագետ Դեւիդ Միշելմորը, Վրաստանի եւ Իրանի ICOMOS-ի ներկայացուցիչները, ինչպես նաեւ Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի փորձագետներ:

REGIONAL SEMINAR "IMPROVEMENT OF PRESERVATION OF CULTURAL<br /> HERITAGE BY PERFECTION OF LEGISLATIVE FIELD" TO BE HELD IN<br /> YEREVAN<br /> HERITAGE BY PERFECTION OF LEGISLATIVE FIELD" TO BE HELD IN
REGIONAL SEMINAR "IMPROVEMENT OF PRESERVATION OF CULTURAL
HERITAGE BY PERFECTION OF LEGISLATIVE FIELD" TO BE HELD IN
• 15-06-2006 17:50:00   | Armenia  |  Culture
YEREVAN, JUNE 15, NOYAN TAPAN. On June 16-17, the Armenian National Commission on Issues of UNECSO in Yerevan will hold a regional seminar under the title "Improvement of Preservation of Cultural Heritage by Perfection of the Legislative Field." As Noyan Tapan was informed from RA Foreign Ministry Press and Information Department, the seminar will involve representatives of all interested institutions and services, including representatives of RA Ministry of Culture and Youth Affairs, Agency of Monuments Protection, Mayor's Office, International Council on Monuments and Sites (ICOMOS) Armenian Committee, a number of organizations engaged in territorial government and cultural heritage. The main reporters at the seminar will be David Michelmore, expert of the World Heritage Center and ICOMOS, Georgian and Iranian ICOMOS representatives, as well as experts from Russia and the Ukraine.