ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ՍԵՄԻՆԱՐ` «ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ<br /> ԺԱՌԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ՊԱՀՊԱՆՄԱՆ ԲԱՐԵԼԱՎՈՒՄԸ ՕՐԵՆՍԴՐԱԿԱՆ ԴԱՇՏԻ<br /> ԿԱՏԱՐԵԼԱԳՈՐԾՄԱՄԲ»<br />
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ՍԵՄԻՆԱՐ` «ՄՇԱԿՈՒԹԱՅԻՆ
ԺԱՌԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ՊԱՀՊԱՆՄԱՆ ԲԱՐԵԼԱՎՈՒՄԸ ՕՐԵՆՍԴՐԱԿԱՆ ԴԱՇՏԻ
ԿԱՏԱՐԵԼԱԳՈՐԾՄԱՄԲ»
• 15-06-2006 17:50:00   | Հայաստան  |  Մշակույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հունիսի 16-17-ը Երեւանում ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գործերով Հայաստանի Ազգային հանձնաժողովը անցկացնելու է «Մշակութային ժառանգության պահպանման բարելավումը օրենսդրական դաշտի կատարելագործմամբ» խորագրով տարածաշրջանային սեմինար: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի եւ տեղեկատվության վարչությունից, սեմինարը կընդգրկի շահագրգիռ բոլոր հաստատությունների եւ ծառայությունների ներկայացուցիչներին, այդ թվում ՀՀ մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության, Հուշարձանների պահպանության գործակալության, քաղաքապետարանի, ICOMOS-ի (Հուշարձանների եւ տեսավայրերի միջազգային խորհուրդ) հայկական կոմիտեի, տարածքային կառավարման եւ մշակութային ժառանգությամբ զբաղվող մի շարք կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին: Որպես գլխավոր զեկուցող սեմինարին հանդես կգա Համաշխարհային ժառանգության կենտրոնի եւ ICOMOS-ի փորձագետ Դեւիդ Միշելմորը, Վրաստանի եւ Իրանի ICOMOS-ի ներկայացուցիչները, ինչպես նաեւ Ռուսաստանի եւ Ուկրաինայի փորձագետներ:

В ЕРЕВАНЕ СОСТОИТСЯ РЕГИОНАЛЬНЫЙ СЕМИНАР ПОД НАЗВАНИЕМ<br /> "УЛУЧШЕНИЕ ОХРАНЫ КУЛЬТУРНОГО НАСЛЕДИЯ ПУТЕМ УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЯ<br /> ЗАКОНОДАТЕЛЬНОГО ПОЛЯ"<br /> ЗАКОНОДАТЕЛЬНОГО ПОЛЯ"
В ЕРЕВАНЕ СОСТОИТСЯ РЕГИОНАЛЬНЫЙ СЕМИНАР ПОД НАЗВАНИЕМ
"УЛУЧШЕНИЕ ОХРАНЫ КУЛЬТУРНОГО НАСЛЕДИЯ ПУТЕМ УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЯ
ЗАКОНОДАТЕЛЬНОГО ПОЛЯ"
• 15-06-2006 17:50:00   | Армения  |  Культура
ЕРЕВАН, 15 ИЮНЯ, НОЯН ТАПАН. 16-17 июня Национальный комитет по делам ЮНЕСКО в Ереване организуетет семинар под названием "Улучшение охраны культурного наследия путем усовершенствования законодательного поля". Как сообщают "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы МИД РА, в семинаре примут участие представители всех заинтересованных организаций и служб, в том числе, Министерства культуры и по вопроса молодежи РА, Агентства по охране памятников, мэрии,армянского комитета ICOMOS (Международный комитет памятников и достопримечательностей), и ряда других организаций, занимающихся региональным управлением и культурным наследием. В качестве главного докладчика на семинаре выступит эксперт Центра Всемирного наследия и ICOMOS Девид Мишелмор, представители ICOMOS Грузии и Ирана, а также эксперты из России и Украины.