Ֆրանսուա Ռոշբլուանը շարունակելու է գործունեությունը՝ ուղղված հայ եւ ֆրանսիացի ժողովուրդների համագործակցության ամրապնդմանը
• 20-09-2011 18:44:05   | Հայաստան  |  Քաղաքական
Սեպտեմբերի 20-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ընդունեց Ֆրանսիայի խորհրդարանի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի պատվիրակությանը՝ Ֆրանսուա Ռուշբլուանի գլխավորությամբ: Էդվարդ Նալբանդյանը բարձր գնահատեց ֆրանսիացի պատգամավորների անձնական ներդրումը հայ-ֆրանսիական բարեկամական հարաբերությունների զարգացման, ինչպես նաեւ Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի խորհրդարանների համագործակցության ընդլայնման գործում: Շնորհակալություն հայտնելով գնահատանքի համար, Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանը նշեց, որ մշտապես եղել է հայ ժողովրդի բարեկամը եւ շարունակելու է գործունեությունը ուղղված հայ եւ ֆրանսիացի ժողովուրդների համագործակցության ամրապնդմանն ու խորացմանը: Կողմերը արժեւորեցին միջխորհրդարանական եւ ապակենտրոնացված ակտիվ կապերը՝ նշելով, որ դրանք լրջորեն նպաստում են միջպետական հարաբերությունների խորացմանը:

François Roshblua would continue its activity directed towards strengthening and deepening the cooperation between Armenians and French people
• 20-09-2011 18:44:05   | Armenia  |  Politics
On September 20 Foreign Minister Edward Nalbandyan received the delegation of France-Armenia deputy friendship group of French parliament headed by François Roshblua . Edward Nalbandyan highly assessed the personal contribution of French deputies in the development of Armenian-French friendly relations, as well as in the widening of cooperation between Armenian and French parliaments. François Roshblua noted that he always was a friend of Armenians and would continue its activity directed towards strengthening and deepening the cooperation between Armenians and French people.