Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարարին և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Սեպտեմբերի 23-ին Նյու Յորքում ՀՀ Նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում ՄԱԿ-ի Գլխավոր Ասամբլեայի 69-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցող Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Պիեր Անդրյոի, Ջեյմս Ուորլիքի, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ: Այնուհետև հանդիպումը շարունակվեց Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի մասնակցությամբ։
Նախարարները և համանախագահները շարունակեցին ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ հանգուցալուծման գործընթացին առնչվող հարցերի քննարկումները։
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները վերահաստատեցին Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորմանն ուղղված միացյալ ջանքերի գործադրման վճռականությունը։
Քննարկվեցին Ֆրանսիայի Նախագահի նախաձեռնությամբ Փարիզում կայանալիք Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքները։
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, եռանախագահները տեղեկացրեցին իրենց ցանկության մասին հոկտեմբերին այցելել տարածաշրջան։

Встреча министра иностранных дел Армении с министром иностранных дел Азербайджана и сопредседателями Минской группы ОБСЕ
• 24-09-2014 13:03:37   | США  |  Политика
23-го сентября министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, который находится в Нью Йорке в составе делегации, возглавляемой Президентом Республики Армения, участвующего в работах 69-ой сессии Генеральной Ассамблеи ООН, встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым, Пьером Андре, Джеймсом Уорликом, а также с личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анжеем Каспрчиком. Затем встреча была продолжена с участием министра иностранных дел Азербайджана Эльмара Мамедьярова.
Министры и сопредседатели продолжили обсуждения вопоросов, связанных с процессом мирного урегулирования карабахского конфликта.
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ вновь подтвердили решительность предпринять совместные усилия, направленные на исключительно мирное урегулирование нагорно-карабахской проблемы.
Стороны обсудили подготовку намеченной в Париже по инициативе Президента Франции встречи глав Армении и Азербайджана.