Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Վլադիմիր Մովսիսյանի մահվան կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 5-ին Վլադիմիր Մովսիսյանի մահվան կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել նրա ընտանիքին:
<<Մեծագույն ցավով տեղեկացա հայ ժողովրդի արժանավոր զավակ, ականավոր պետական ու քաղաքական գործիչ, գյուղատնտեսական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Վլադիմիր Մովսիսյանի մահվան մասին:
Անգնահատելի է Վլադիմիր Մովսիսյանի ավանդը հայրենի երկրի զարգացման ու բարգավաճման գործում: Որպես փորձառու պետական ու քաղաքական գործիչ եւ արհեստավարժ մասնագետ` նա իր ողջ հմտությունները, գիտելիքներն ու փորձն անմնացորդ ծառայեցրել է Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության կայացմանն ու զորացմանը` իր անունը հավերժ թողնելով մեր նորագույն պատմության մեջ:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Վլադիմիր Մովսիսյանի ընտանիքին, նրա բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին եւ խոր վշտի այս ծանր պահին մաղթում արիություն ու ոգու կորով>>:

Бако Саакян направил телеграмму соболезнования семье Владимира Мовсисяна в связи с его кончиной
5 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян направил телеграмму соболезнования семье Владимира Мовсисяна в связи с его кончиной.
“С глубокой болью узнал о смерти достойного сына армянского народа, выдающегося государственного и политического деятеля, доктора сельскохозяйственных наук, профессора Владимира Мовсисяна.
Неоценим вклад Владимира Мовсисяна в дело развития и процветания родной страны. Как опытный государственник и высококвалифицированный специалист он всецело применил свои навыки, знания и опыт во имя становления и усиления Республики Армения и Республики Арцах, навсегда вписав свое имя в нашу современную историю.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнование семье Владимира Мовсисяна, всем его родным и близким. В этот тяжелый час скорби желаю стойкости и силы духа”.