Ադրբեջանից Հայաստանի տարածք է ներխուժել 5-6 հոգանոց<br /> դիվերսիոն խումբ. նրանցից ոմանք զոհվել են, ոմանց հաջողվել է փախչել<br />
Ադրբեջանից Հայաստանի տարածք է ներխուժել 5-6 հոգանոց
դիվերսիոն խումբ. նրանցից ոմանք զոհվել են, ոմանց հաջողվել է փախչել
• 05-03-2010 18:30:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ-ՀԱՅԵՐՆ ԱՅՍՕՐ: Մարտի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ՀՀ Տավուշի մարզի Կոթի գյուղի մերձակայքում Ադրբեջանից հայկական տարածք է ներխուժել 5-6 հոգուց բաղկացած զինված դիվերսիոն խումբ: Պետական սահմանն անցած խումբը զբաղվել է նաեւ ավազակային գործողություններով եւ անասնագողությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից: Ըստ նույն աղբյուրի, հայկական կողմի ձեռնարկած հատուկ միջոցառումների արդյունքում խումբը վնասազերծվել է, ադրբեջանական կողմից կան զոհեր: Մեկ դիակ գտնվում է հայկական տարածքում, ծանր վիրավորված եւս մեկ դիվերսանտ մահացել է հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին, մեկ այլ դիակ ենթադրաբար գտնվում է չեզոք գոտում: Դիվերսիոն խմբի վիրավոր մյուս անդամներին հաջողվել է փախչել եւ անցնել սահմանը: Հայկական կողմից զոհեր եւ վիրավորներ չկան:

Subversive group of 5-6 men penetrates into territory of<br /> Armenia from Azerbaijan: some of them killed, others manage to<br /> escape <br />
Subversive group of 5-6 men penetrates into territory of
Armenia from Azerbaijan: some of them killed, others manage to
escape
• 05-03-2010 18:30:00   | Armenia  |  Politics
YEREVAN, MARCH 5, NOYAN TAPAN - ARMENIANS TODAY. Early in the morning of March 4, a subversive group of 5-6 armed men penetrated from Azerbaijan into the territory of Armenia, near the village of Kot in Tavush marz. According to the Information and PR Department of the RA Ministry of Defence, the group members committed robberies and stole farm animals. As a result of special measures taken by the Armenian side, the group was rendered harmless, the Azerbaijani side had casualties. The body of one victim was found in the territory of Armenia, another saboteur died while being taken to hospital, presumably the third body is in the neutral zone. The other members of the subversive group were wounded, but they managed to escape and cross the border. The Armenian side did not sustain casualties.