Բանգլադեշի նորանշանակ դեսպանը հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց ԱԳ նախարարի տեղակալին
Հունվարի 21-ին Հայաստանում Բանգլադեշի Ժողովրդական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Ջասիմ Ուդինը (նստավայրը` Աթենք) հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց ԱԳ նախարարի տեղակալ Սերգեյ Մանասարյանին։
Ողջունելով հյուրին՝ փոխնախարար Մանասարյանը բարձր գնահատեց Հայաստանում առաջին դեսպան նշանակելու Բանգլադեշի իշխանությունների որոշումը: Փոխնախարարը հաջողություն մաղթեց դեսպանին իր առաքելության իրականացման ընթացքում՝ հույս հայտնելով, որ դեսպանն իր կարևոր ներդրումը կունենա երկկողմ համագործակցության ձևավորման և ընդլայնման գործում։
Դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության և բարեմաղթանքների համար, հավաստիացրեց, որ պաշտոնավարման ընթացքում առավելագույն ջանքերը կգործադրի Հայաստանի և Բանգլադեշի միջև հարաբերությունների զարգացման համար։
Հանդիպման ընթացքում փոխնախարար Մանասարյանը և դեսպան Ուդինը անդրադարձան քաղաքական, տնտեսական, կրթական և մշակութային փոխգործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակի: Այդ համատեքստում երկուստեք կարևորվեց փոխայցելությունների կազմակերպումը, արտգործնախարարությունների միջև խորհրդակցությունների անցկացումը, ինչպես նաև փոխգործակցությունը միջազգային կառույցների շրջանակներում։

• 21-01-2016 19:22:23   |   |  Press release
On January 21, Jashim Uddin, the newly-appointed Ambassador of the People's Republic of Bangladesh to Armenia (residence in Athens) handed over the copies of his credentials to Sergey Manassarian, Deputy Foreign Minister of Armenia.
Welcoming the guest, Deputy FM Manassarian commended the decision of Bangladeshi authorities to appoint first Ambassador to Armenia. Deputy Minister of Foreign Affairs wished success to the Ambassador in his mission, expressing hope that the Ambassador would have his significant input in the establishment and expansion of bilateral cooperation.
The Ambassador, expressing gratitude for the reception and good wishes, assured that during his tenure he would spare no effort for the development of relations between Armenia and Bangladesh.
During the meeting, Deputy Foreign Minister Manassarian and Ambassador Uddin touched upon a wide range of political, economic, educational and cultural issues. In this context, both sides attached importance to the organization of mutual visits, holding of consultations between the Ministries of Foreign Affairs, as well as cooperation within international organizations.