Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 14-ին ընդունել է Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանին:
Հանդիպմանը քննարկվել են ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողությունների հետեւանքով Արցախի Հանրապետության տուժած մի շարք բնակավայրերում վերականգնողական աշխատանքների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը ողջունել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի պատրաստակամությունը Արցախին մշտապես աջակցելու եւ սատարելու գործում՝ այն համարելով կարեւոր մեր հանրապետության համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan received rector of the Armenian National Polytechnic University of Armenia Vostanik Maroukhyan
• 14-04-2016 11:47:04   |   |  Press release
On 14 April Artsakh Republic President Bako Sahakyan received rector of the Armenian National Polytechnic University of Armenia Vostanik Maroukhyan.
Issues relating to the implementation of reconstruction activities in a number of Artsakh Republic settlements affected by the large scale military operations unleashed by Azerbaijan from 2 to 5 April were discussed during the meeting.
President Sahakyan welcomed the readiness of the Armenian National Polytechnic University to assist and support Artsakh on a continuous basis considering it significant for our republic.
NKR minister of education, science and sports Slava Asryan and other officials partook in the meeting.