Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ոստիկանության ծառայողի օրվա կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ոստիկանության ծառայողի օրվա կապակցությամբ:
<<Ոստիկանության հարգելի՛ աշխատակիցներ եւ վետերաններ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ:
Ոստիկանը միշտ վայելել է մեր ժողովրդի հարգանքն իր անբասիր ու պատասխանատու աշխատանքով` ուղղված մարդու անվտանգության, հասարակական կարգի պահպանության եւ հասարակական անվտանգության ապահովմանը, հանցագործությունների եւ իրավախախտումների նախականխմանը եւ կանխմանը, հանցագործությունների հայտնաբերմանը եւ բացահայտմանը:
Այդ բարդ ու դժվարին աշխատանքի հաջող իրականացման,  առաջադրված խնդիրների արդյունավետ լուծման գրավականն, անշուշտ, բարձր արհեստավարժությունն է եւ մարդկային ու բարոյական որակները, հայրենասիրությունն ու անմնացորդ նվիրվածությունը ձեր գործին եւ հայրենիքին: Դա առաջնահերթ եւ պարտադիր պայման է ոստիկանի մասնագիտության համար:
Պետությունն իր հերթին այսուհետ էլ կանի հնարավորը ձեր աշխատանքային եւ սոցիալական պայմանների բարելավման ուղղությամբ` մշտական ուշադրության կենտրոնում պահելով համակարգի առջեւ ծառացած խնդիրները:
Թանկագի՛ն բարեկամներ,
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ Ոստիկանության ծառայողի օրվա առթիվ եւ մաղթում հաջողություններ ձեր պատասխանատու ծառայության մեջ, խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք>>:

Бако Саакян направил поздравительное послание в связи с Днем служащего полиции
30 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание в связи с Днем служащего полиции.
«Уважаемые сотрудники и ветераны полиции!
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с профессиональным праздником!
Полицейский всегда пользовался уважением нашего народа благодаря своей безупречной и ответственной работе, направленной на обеспечение безопасности человека, сохранение общественного порядка и обеспечение общественной безопасности, профилактику и предупреждение преступлений и правонарушений, выявление и раскрытие преступлений.
Залогом успешного выполнения этой сложной и трудной работы, эффективного решения поставленных задач, бесспорно, являются профессионализм, человеческие и моральные качества, патриотизм и всецелая преданность вашей работе и родине. Это первостепенное и обязательное условие для профессии полицейского.
Государство в свою очередь будет и впредь делать все возможное для улучшения ваших рабочих и социальных условий, уделяя пристальное внимание стоящим перед системой задачам.
Вновь поздравляю всех вас с Днем служащего Полиции и желаю успехов в вашей ответственной службе, мира, крепкого здоровья и всех благ!»