Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» հիմնադրամի պատվիրակությանը
Օգոստոսի 9-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի պատվիրակությանը՝ զարգացման գծով տնօրեն Արթուր Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերն ընդգծել են Արցախի գյուղական համայնքների դպրոցներում կազմակերպության գործունեության կարևորությունը՝ բոլոր երեխաների համար որակյալ կրթության հավասար հնարավորություններ ստեղծելու տեսանկյունից։ Նշվել է նաև ծրագրի դերն Արցախի, Հայաստանի և Սփյուռքի միջև կապերի ամրապնդման համատեքստում։
Արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցել հանրապետության տարածքում կազմակերպության գործունեության իրականացմանը և ընդլայնմանը։

Foreign Minister of Artsakh Received Participants of the ‘Teach for Armenia” Foundation
On August 9, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Masis Mayilian received participants of the ‘Teach for Armenia” educational foundation, headed by Director for Development Arthur Martirosyan.
During the meeting, the sides stressed the importance of the organization's activities in the rural schools of Artsakh in terms of creating equal opportunities for high-quality education for children. The role of the program in the context of strengthening the ties between Artsakh, Armenia and the Diaspora was also noted.
The Foreign Minister expressed readiness to render all possible assistance in the implementation and expansion of the organization's activities in the territory of the Republic.