ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 16-17-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ԱՊՀ ԵՎ ԲԱԼԹՅԱՆ<br /> ԵՐԿՐՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԲԱՆԿԵՐԻ ԻՐԱՎԱԲԱՆԱԿԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ<br /> ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ՏԱՐԵԿԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄԸ<br />
ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ 16-17-ԻՆ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԱՆՑԿԱՑՎԻ ԱՊՀ ԵՎ ԲԱԼԹՅԱՆ
ԵՐԿՐՆԵՐԻ ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԲԱՆԿԵՐԻ ԻՐԱՎԱԲԱՆԱԿԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ
ՂԵԿԱՎԱՐՆԵՐԻ ՏԱՐԵԿԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄԸ
• 13-09-2008 17:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Սեպտեմբերի 16-17-ին Երեւանում կանցկացվի ԱՊՀ եւ Բալթյան երկրների կենտրոնական բանկերի իրավաբանական ծառայությունների ղեկավարների տարեկան հանդիպումը: Ըստ ՀՀ ԿԲ-ի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայության, հանդիպմանը կմասնակցեն Հայաստանի, Բելառուսի, Վրաստանի, Ղազախստանի, Լիտվայի, Ռուսատանի Դաշնության, Տաջիկստանի, Ուկրաինայի եւ Էստոնիայի կենտրոնական բանկերի իրավաբանական ծառայությունների 14 պաշտոնյաներ: Իրավաբանական ծառայությունների ղեկավարների տարեկան հանդիպման շրջանակներում նախատեսվում է քննարկել հետեւյալ թեմաները. ֆինանսավարկային ոլորտում բարեփոխումների իրավական ասպեկտները, կենտրոնական բանկերի կողմից վերահսկողական գործառույթների իրականացման գործնական մեխանիզմները եւ պատժամիջոցների կիրառումը, սպառողների շահերի պաշտպանությունը եւ ֆինանսական համակարգի «հաշտարարի» ինստիտուտը, կառուցվածքային բարեփոխումները կանխիկ դրամաշրջանառության սահմանափակման, վարկային բյուրոների, արժութային կարգավորման եւ վերահսկողության ոլորտներում:

ANNUAL MEETING OF HEADS OF LEGAL DEPARTMENTS OF CIS AND<br /> BALTIC CENTRAL BANKS TO BE HELD IN YEREVAN ON SEPTEMBER 16-17<br />
ANNUAL MEETING OF HEADS OF LEGAL DEPARTMENTS OF CIS AND
BALTIC CENTRAL BANKS TO BE HELD IN YEREVAN ON SEPTEMBER 16-17
• 13-09-2008 17:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, SEPTEMBER 13, NOYAN TAPAN. An annual meeting of the heads of the legal departments of the central banks of CIS and Baltic states will be held in Yerevan on September 16-17. According to the PR service of the Central Bank of Armenia (CBA), the meeting will be attended by 14 officials of the legal departments of the central banks of Armenia, Belarus, Georgia, Kazakhstan, Lithuania, Russia, Tadjikistan, Ukraine and Estonia. It is envisaged to discuss the following subjects at the annual meeting: the legal aspects of reforms in the financial and credit sector, the practical mechanisms of supervisory functions and the use of penalties by the central banks, protection of consumer rights and the institution of financial ombudsman, the structural reforms in the sectors of money circulation restriction, credit bureaus, currency regulation and control.