Գոռ Վլադիմիրի Վարդանյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության կբռնագանձվի 4 տրանսպորտային միջոց և 128 միլիոն դրամ
15-07-2026 17:40 Հայաստան Իրավունք
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի հուլիսի 10-ին մասնակի բավարարել է Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման հայցն ընդդեմ Գոռ Վլադիմիրի Վարդանյանի (քրեական հետապնդում է հարուցվել 18.04.2003 թվականին ուժի մեջ մտած Քրեական օրենսգրքի 132-րդ հոդվածի 1-ին մասով (4 դրվագ)` մարդու թրաֆիքինգը կամ շահագործումը) և նրան փոխկապակցված անձանց:

У Гора Владимира Вартаняна будет изъято 4 транспортных средства и 128 миллионов драмов в пользу Республики Армения.
15-07-2026 17:40 Армения Право
Антикоррупционный суд частично удовлетворил иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения в отношении Гора Владимировича Вартаняна (уголовное преследование было возбуждено 18.04.2003 года по статье 132 части 1 Уголовного кодекса, вступившего в силу (4 эпизода) - торговля людьми или эксплуатация) и связанных с ним лиц 10 июля 2026 года.