ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆՆԵՐԸ ԱՇՆԱՆԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԵՆ<br /> ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ ՈՐԱԿԱՎՈՐՄԱՆ ԱՌԱՋԻՆ ՓՈՒԼԵՐԻ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄՆԵՐԻՆ<br />
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՐԻՏԱՍԱՐԴԱԿԱՆ ՀԱՎԱՔԱԿԱՆՆԵՐԸ ԱՇՆԱՆԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԵՆ
ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅԱՆ ՈՐԱԿԱՎՈՐՄԱՆ ԱՌԱՋԻՆ ՓՈՒԼԵՐԻ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄՆԵՐԻՆ
• 08-08-2005 17:40:00   | Հայաստան  |  Սպորտ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: Հայաստանի կանանց մինչեւ 19 տարեկանների ազգային հավաքականը, որը Եվրոպայի 2005/06թթ.-ի առաջնության որակավորման առաջին փուլում Իտալիայի, Ավստրիայի եւ Իսրայելի հավաքականների հետ ընդգրկված է 2-րդ խմբում, սեպտեմբերի 26-ից հոկտեմբերի 2-ը Իսրայելում կմասնակցի որակավորման առաջին փուլի հանդիպումներին: Հանդիպումները տեղի կունենան Ռամատգան քաղաքում` սեպտեմբերի 27-ին, 29-ին եւ հոկտեմբերի 1-ին: Ինչպես «ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ»-ին հայտնեցին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի Մամուլի քարտուղարությունից, հոկտեմբերին Եվրոպայի առաջնության որակավորման առաջին փուլի հանդիպումներին կմասնակցի նաեւ Հայաստանի մինչեւ 17 տարեկանների ազգային հավաքականը: Այն Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Իսրայելի հավաքականների հետ ընդգրկված է 4-րդ խմբում: Հայ ֆուտբոլիստների հանդիպումները նույնպես տեղի կունենան Ռամատգանում` հոկտեմբերի 24-ին, 26-ին եւ 28-ին:

МОЛОДЕЖНЫЕ СБОРНЫЕ АРМЕНИИ ОСЕНЬЮ ПРИМУТ УЧАСТИЕ ВО<br /> ВСТРЕЧАХ ПЕРВЫХ КВАЛИФИКАЦИОННЫХ ТУРОВ ПЕРВЕНСТВА ЕВРОПЫ<br />
МОЛОДЕЖНЫЕ СБОРНЫЕ АРМЕНИИ ОСЕНЬЮ ПРИМУТ УЧАСТИЕ ВО
ВСТРЕЧАХ ПЕРВЫХ КВАЛИФИКАЦИОННЫХ ТУРОВ ПЕРВЕНСТВА ЕВРОПЫ
• 08-08-2005 17:40:00   | Армения  |  Спорт
ЕРЕВАН, 8 АВГУСТА, НОЯН ТАПАН. Национальная женская сборная Армении в возрастной группе до 19 лет, которая вместе со сборными Италии, Австрии и Израиля включена во 2-ую группу первого тура квалификационных игр первенства Европы 2005#2006гг., с 26 сентября по 2 октября в Изриале примет участие в квалификационных встречах первого тура. Встречи будут проходить в городе Раматган 27, 29 сентября и 1 октября. Как сообщили "НОЯН ТАПАН" из пресс-службы Федерации футбола Армении, в октябре во встречах первого квалификационного тура первенства Европы примет участие также и мужская национальная сборная Армении в возрастной группе до 17 лет. Она, наряду с командами России, Азербайджана и Израиля, включена в 4-ую группу. Встречи армянских футболистов также состоятся в Раматгане - 24, 26 и 28 октября.