Սան Պաուլոյի համալսարանում անցկացվելու է Հայոց<br /> ցեղասպանության 95-ամյակին նվիրված միջազգային գիտաժողով<br />
Սան Պաուլոյի համալսարանում անցկացվելու է Հայոց
ցեղասպանության 95-ամյակին նվիրված միջազգային գիտաժողով
• 16-04-2010 10:30:00   | Հայաստան  |  Քաղաքական
ՍԱՆ ՊԱՈՒԼՈ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ-ՀԱՅԵՐՆ ԱՅՍՕՐ: Ապրիլի 22-24-ը Սան Պաուլոյի Համալսարանում անցկացվելու է Հայոց ցեղասպանության 95-ամյա տարելիցին նվիրված աննախադեպ միջազգային գիտաժողով, Ինչպես «ՆՏ»-ին հայտնել է Սան Պաուլոյի Համալսարանի Հայագիտության ամբիոնի վարիչ Լուսինե Եղիազարյանը, գիտաժողովի կազմակերպիչներն են նույն համալսարանի պատմության ֆակուլտետը եւ ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը: Գիտաժողովին մասնակցելու են ցեղասպանության եւ մարդու իրավունքների բնագավառում հայտնի գիտնականներ Բրազիլիայից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից, Ֆրանսիայից, Թուրքիայից եւ այլ երկրներից: Միջոցառումը անցկացվելու է ՀՀ եւ Սան Պաուլոյի նահանգային կառավարության հովանու ներքո:

В Университете Сан-Паулу пройдет международная конференция,<br /> посвященная 95-летию Геноцида армян<br />
В Университете Сан-Паулу пройдет международная конференция,
посвященная 95-летию Геноцида армян
• 16-04-2010 10:30:00   | Армения  |  Политика
САН-ПАУЛУ, 16 АПРЕЛЯ, НОЯН ТАПАН-АРМЯНЕ СЕГОДНЯ. 22-24 апреля в Университете Сан-Паулу состоится международная конференция, посвященная 95-летию Геноцида армян. Как сообщила агентству "НОЯН ТАПАН" заведующая Кафедрой арменоведения Университета Сан-Паулу Лусине Егиазарян, организатором конференции является Исторический факультет Университета Сан-Паулу и Консульство Республики Армения. На конференции примут участие ученые из Бразилии, США, Канады, Франции, Турции и других стран, известные своей деятельностью в сфере защиты прав человека и геноцидов. Мероприятие проводится под патронажем правительства Армении и штатного правительства Сан-Паулу.