10-07-2026 16:12 Հայաստան Մեկնաբանություն
Տեղեկացնում եմ, որ հրաժարվել եմ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորի մանդատից և շարունակելու եմ իմ գործունեությունը՝ որպես Շիրակի մարզպետ։
Ինձ համար պետական ծառայությունը պատասխանատվություն է մարդկանց հանդեպ։ Այդ պատասխանատվությամբ էլ շարունակելու եմ առավել մեծ հաստատակամությամբ, հետևողականությամբ և վճռականությամբ աշխատել՝ հանուն Շիրակի զարգացման, նոր ծրագրերի իրականացման, ենթակառուցվածքների բարելավման և մեր մարզի ու սիրելի Գյումրու առաջընթացի։
Շնորհակալ եմ Շիրակի մարզի բոլոր բնակիչներին աջակցության և համագործակցության համար։ Ձեր վստահությունն ինձ համար ամենամեծ պատասխանատվությունն է, ամենօրյա աշխատանքով ու գործուն քայլերով անելու եմ հնարավորը՝ արդարացնելու ձեր սպասումները։
Վստահ եմ, որ միասին կկարողանանք իրականացնել մեր առջև դրված նպատակները և ապահովել Շիրակի ու Գյումրու կայուն զարգացումն ու բարեկեցիկ ապագան։
Անշեղ հանձնառությամբ, նվիրումով ու եռանդով քայլելու ենք առաջ՝ հանուն Շիրակի մարզի, նրա համայնքների, յուրաքանչյուր բնակչի և Հայաստանի Հանրապետության»։

10-07-2026 16:12 Армения Комментарий
Сообщаю, что я отказался от мандата депутата Национального собрания Республики Армения и продолжу свою деятельность в качестве губернатора Ширака.
Для меня государственная служба — это ответственность перед людьми. С этой ответственностью я продолжу работать с еще большей решимостью, настойчивостью и целеустремленностью ради развития Ширака, реализации новых программ, улучшения инфраструктуры и прогресса нашего региона и любимого Гюмри.
Благодарю всех жителей Ширака за поддержку и сотрудничество. Ваше доверие для меня — это величайшая ответственность, и я буду делать все возможное, чтобы оправдать ваши ожидания своим ежедневным трудом и активными действиями.
Уверен, что вместе мы сможем реализовать поставленные перед нами цели и обеспечить устойчивое развитие и благополучное будущее Ширака и Гюмри.
С непоколебимой преданностью, самоотдачей и энергией мы будем двигаться вперед ради Ширака, его общин, каждого жителя и Республики Армения».