Ողբերգական դեպք՝ Տավուշի մարզում. փրկարարները գետից դուրս են բերել 19-ամյա երիտասարդի մարմինը
Այսօր՝ հուլիսի 10-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում։ Ժամը 14:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության Իջևանի հրշեջ-փրկարարական ջոկատ քաղաքացիների կողմից ահազանգ է ստացվել, որ Գետահովիտ գյուղում քաղաքացին ընկել է Խաչաղբյուր գետը։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, մինչ կժամանեին փրկարարները, քաղաքացիները ենթադրյալ ընկնելու վայրից մոտ 800 մետր հեռավորության վրա գետից դուրս են բերել Տավուշի մարզի բնակիչ, 19-ամյա Էրիկ Ս.-ի մարմինը։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ նա անզգուշաբար վայր է ընկել և գլուխը հարվածել քարերին։
Ըստ տեղեկությունների՝ ջրահեղձ եղած տղան ՀՀ պաշտպանության նախարարության «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրով պայմանագրային զինծառայող էր։

Трагический случай в Тавушском марзе. Спасатели извлекли из реки тело 19-летнего молодого человека.
Сегодня, 10 июля, в Тавушской области произошел трагический случай. Около 14:50 в пожарно-спасательную часть Иджевана Министерства внутренних дел Армении поступил сигнал от граждан о том, что в селе Гетаховит гражданин упал в реку Хачахбюр.
Как сообщает shamshyan.com, до прибытия спасателей граждане извлекли из реки тело 19-летнего Эрика С. на расстоянии около 800 метров от предполагаемого места падения.
По предварительной информации, он неосторожно упал и ударился головой о камни.
Согласно информации, утонувший парень был контрактником по программе Министерства обороны Армении «Защита Отечества».