Ողբերգական դեպք՝ Տավուշի մարզում. փրկարարները գետից դուրս են բերել 19-ամյա երիտասարդի մարմինը
Այսօր՝ հուլիսի 10-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում։ Ժամը 14:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության Իջևանի հրշեջ-փրկարարական ջոկատ քաղաքացիների կողմից ահազանգ է ստացվել, որ Գետահովիտ գյուղում քաղաքացին ընկել է Խաչաղբյուր գետը։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, մինչ կժամանեին փրկարարները, քաղաքացիները ենթադրյալ ընկնելու վայրից մոտ 800 մետր հեռավորության վրա գետից դուրս են բերել Տավուշի մարզի բնակիչ, 19-ամյա Էրիկ Ս.-ի մարմինը։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ նա անզգուշաբար վայր է ընկել և գլուխը հարվածել քարերին։
Ըստ տեղեկությունների՝ ջրահեղձ եղած տղան ՀՀ պաշտպանության նախարարության «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրով պայմանագրային զինծառայող էր։

A tragic incident in the Tavush region: rescuers have retrieved the body of a 19-year-old young man from the river.
10-07-2026 18:44 Press of Diaspora
Today, on July 10, a tragic incident occurred in the Tavush region. Around 14:50, the emergency service of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia received a call from citizens reporting that a person had fallen into the Khachaghbyur River in the village of Getahovit.
According to shamshyan.com, before the rescuers arrived, citizens had pulled the body of 19-year-old Erik S. from the river, approximately 800 meters away from the presumed place of the fall.
Preliminary information suggests that he fell accidentally and hit his head on the rocks.
According to reports, the drowned boy was a contract serviceman under the Ministry of Defense's "Defender of the Homeland" program.