ՀՀ ԱԺ նախագահը հայտարարություն է տարածել, ըստ որի՝ օգոստոսի 24-ին՝ ժամը 10։00-ին, տեղի կունենա Ազգային ժողովի իններորդ գումարման առաջին նստաշրջանի հերթական նիստը, որի ընթացքում կքննարկվի Կառավարության ծրագիրը։
«Հիմք ընդունելով ՀՀ Սահմանադրության 151-րդ հոդվածը և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 33-րդ հոդվածի 8-րդ մասը` Կառավարության ծրագիրը քննարկելու նպատակով օգոստոսի 24-ին` ժամը 10.00-ին, տեղի կունենա Ազգային ժողովի իններորդ գումարման առաջին նստաշրջանի հերթական նիստը»,- ասվում է հայտարարության մեջ:

Председатель Национального собрания сделал заявление
Председатель Национального собрания РА сделал заявление, согласно которому 24 августа в 10:00 состоится очередное заседание первой сессии девятого созыва Национального собрания, на котором будет обсуждаться программа правительства.
«Исходя из статьи 151 Конституции РА и части 8 статьи 33 Конституционного закона «Регламент Национального собрания», с целью обсуждения программы правительства 24 августа в 10:00 состоится очередное заседание первой сессии девятого созыва Национального собрания»,- говорится в заявлении.