Թուրքիայում հրահանգել են հայկական եկեղեցիները վերանորոգել․ Անկարան կմերժի Կրեմլին ՀՀ–ի հարցում
Նոյյան Տապան. «Քննարկում». Հյուր՝ թուրքագետ, ԵՊՀ հայագիտական հետազոտությունների ինստիտուտի բաժնի վարիչ Նելլի...
Փաստական տվյալներ են ստացվել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցչի կողմից ընտրակաշառք տալու և որպես ընտրակաշառք այլ ծառայություններ մատուցելու տարբեր դեպքերի մասին
25.06.2026 11:30
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողների կողմից իրականացրած միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցչի կողմից Ազգային ժողովի ընտրություններին իրենց կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով ընտրակաշառք տալու և որպես...
Էկոնոմիկայի նախարարությունը հերքել է լուրը, թե Գևորգ Պապոյանը ռուսական կողմին խնդրել է իրեն հնարավորություն տալ մասնակցել Եկատերինբուրգի առևտրատնտեսական ֆորումին
25.06.2026 10:56
tert.am. Էկոնոմիկայի նախարարի մամուլի խոսնակ Լիլիթ Շաբոյանը հերքել է մամուլում հրապարակված լուրը, թե նախարար Գևորգ Պապոյանը «նամակ է գրել Ռուսաստանի առևտրի և արդյունաբերության նախարար  Անտոն Ալիխանովին և խնդրել իրեն...
Դատախազական ներգործության արդյունքում՝ Սիսիան համայնքի «Մայիսի 28» զբոսայգում գտնվող՝ 0,13 հա մակերեսով չորրորդ հողամասը վերադարձվեց համայնքի տիրապետմանը
25.06.2026 10:50
Սյունիքի մարզի դատախազությունը, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության լիազորության շրջանակում, ուսումնասիրել է Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքի Սիսիան քաղաքի «Մայիսի 28» զբոսայգու տարածքում գտնվող հողամասերը տարբեր անձանց տրամադրելու վերաբերյալ փաստաթղթերը:   Ուսումնասիրության արդյունքում...
Թրամփը հայտարարել է, որ կարող է ուրախացնել Թուրքիային F–35-երի մատակարարման հարցում
25.06.2026 10:25
Sputnik. ԱՄՆ առաջնորդը նշել է, որ հուլիսին Անկարայում ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին կմասնակցի միայն Թուրքիայի նախագահի նկատմամբ հարգանքից ելնելով։   ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, պատասխանելով Թուրքիային F-35 կործանիչների և F-110 շարժիչների հնարավոր մատակարարման մասին...
Հզոր երկրաշարժեր Վենեսուելայում. զոհերի թիվը կարող է հասնել տասնյակ հազարների
25.06.2026 10:14
Հայկական ժամանակ. Հունիսի 24-ի երեկոյան Վենեսուելայում 7,2 և 7,5 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժեր են տեղի ունեցել, կանխատեսվում են մեծաթիվ զոհեր:   Այս մասին փոխանցում է BBC-ն՝ հղում անելով ԱՄՆ Երկրաբանական ծառայությանը:   Ըստ ծառայության...
Թրամփ․ Իրանը բազմաթիվ զիջումների է գնում, նրանք համաձայնում են իմ ամեն ուզածին
25.06.2026 10:07
Ազատություն. ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է Թեհրանի հետ բանակցություններում զգալի առաջընթացի մասին՝ միևնույն ժամանակ կրկին դժգոհելով եվրոպացի դաշնակիցներից՝ Իրանի դեմ պատերազմում աջակցություն չտրամադրելու համար։   Նախօրեին Սպիտակ տանը ՆԱՏՕ-ի գլխավոր...
Մոսկվայի անխոցելիության առասպելը փլուզվում է. հետևանքները ծանր են լինելու
24.06.2026 20:08
Ռոբերտ Աբաջյանի նկարի ջնջումը պատահականություն չէր․ Արեգա Հովսեփյան
24.06.2026 19:51
auroranews.am Ռոբերտ Աբաջյանի նկարի ջնջումը պատահականություն չէր։ Այս մասին հայտնել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արեգա Հովսեփյանը։    Նրա խոսքով՝  Բաղրամյան պողոտայից  նշել է, որ տարածքում նախկինում տեղադրված էին երեք հերոսների...
Կալուգացի միկրոսուլթանին խաբեցին. ինչ կատարվեց, և ինչու վերընտրվեց Նիկոլ Փաշինյանը
24.06.2026 19:36
armtimes.com Այսքան հետընտրական քննարկումներում այդպես էլ չտեսանք խորքային հետազոտություններ, որ նկատեին տեկտոնիկ փոփոխությունները, որոնք տեղի են ունենում հայաստանյան հասարակության մտածելակերպում և քաղաքական մշակույթում։   Վերլուծական դաշտի զգալի մասը, առաջնորդվելով հին կաղապարներով...
Ընտրվել են Առողջության համընդհանուր ապահովագրության հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամները և հիմնադրամի գլխավոր տնօրենը. Փաշինյան
24.06.2026 19:26
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ հունիսի 23-ին և 24-ին տեղի են ունեցել Առողջության համընդհանուր ապահովագրության հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամների և հիմնադրամի գլխավոր տնօրենի մրցութային հանձնաժողովի նիստերը:   Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը նշել...
«Օդից ընկած» այս գործը պետական մարմնի ու քաղաքացու միջև ընթացող սովորական վարչաիրավական հարաբերություններին հանցանքի տեսք տալու մասին է․ փաստաբանները՝ Իշխան Սաղաթելյանի գործի մասին
24.06.2026 19:00
Ծանոթացանք Իշխան Սաղաթելյանին ՀՀ քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջով ներկայացված մեղադրանքին։ Վաղուց արդեն քաղաքական պատճառ ու նպատակ ունեցող քրեական վարույթների մասին իրավաբանական դատողությունները կորցրել են իրենց իմաստը։ Իրավաբանությունն ու այդ...
Փոխվարչապետ Գրիգորյանը ՎԶԵԲ-ի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը հույս է հայտնել, որ համատեղ իրականացվող ռազմավարական ծրագրերը կընդլայնվեն
24.06.2026 18:52
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Վերակառուցման ու զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) նորանշանակ և առաքելությունն ավարտող Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեններին և Հայաստանյան ներկայացուցչության ղեկավարներին։    Շնորհավորելով Թոմաս Կայրիսին և Ռեմոն Զաքարիային նոր...
Հունիսի 25-ին՝ ժամը 21:00-ից մինչև 22։00-ն, հարկային էլեկտրոնային համակարգերն անհասանելի կլինեն
24.06.2026 18:46
Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ սույն թվականի հունիսի 25-ին՝ ժամը 21:00-ից մինչև 22։00-ն, հարկային էլեկտրոնային համակարգերն անհասանելի կլինեն՝ տեխնիկական և ծրագրային վերազինման աշխատանքների իրականացման նպատակով։   Կոմիտեն հայցում է հարկ...
Ժամանակավորապես կփակվի Արին Բերդ փողոցն Արցախի պողոտային կապող ճանապարհահատվածը
24.06.2026 18:38
Ճանապարհաշինական աշխատանքներով պայմանավորված՝ ճանապարհային երթևեկության անվտանգությունն ապահովելու նպատակով հունիսի 29-ից մինչև դեկտեմբերի 9-ը ժամանակավորապես փակվելու է Էրեբունի վարչական շրջանի Արին Բերդ փողոցի և Արցախի պողոտայի խաչմերուկը Արին Բերդ փողոցի...
Ավետիք Չալաբյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը
24.06.2026 18:30
«ՀայաՔվե» միավորման համակարգող Ավետիք Չալաբյանի նկատմամբ դատարանը որպես խափանման միջոց կիրառեց կալանք` 2 ամիս ժամկետով, նա կալանավորվել է: Այս մասին 1lurer.am-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեից:   Ինչպես արդեն հայտնել ենք, հունիսի...
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ՎԶԵԲ պատվիրակությանը
24.06.2026 18:23
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) Կովկասի տարածաշրջանի ղեկավար Ալկիս Դրակինոսին և Հայաստանում ՎԶԵԲ գրասենյակի ղեկավար Գեորգի Ախալկացիին՝ պաշտոնավարման ավարտի կապակցությամբ: Հանդիպմանը ներկա...
Երևանում մթնոլորտային օդի որակը հունիսի 17-23-ը
24.06.2026 18:16
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը ներկայացրել է Երևանում մթնոլորտային օդի որակը հունիսի 17-23-ը:   Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան․ ◾️ Կենտրոնում՝ ամբողջ շաբաթ, ◾️ Նոր Նորքում՝ հունիսի 19-ին և 23-ին, ◾️ Արաբկիրում՝ հունիսի...
SumMeet ժամանակակից պարի միջազգային ամառային 6-րդ փառատոնը՝ Երևանում և Գյումրիում
24.06.2026 18:08
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Երևանում և Գյումրիում հունիսի 22-28-ն անցկացվում է SumMeet ժամանակակից պարի միջազգային ամառային 6-րդ փառատոնը։   ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը Սոս Սարգսյանի անվան...
Վահագն Խաչատուրյանը և Մեսրոպ Մեսրոպյանը քննարկել են Հայաստանի էներգետիկ քաղաքականությանն առնչվող հարցեր
24.06.2026 18:01
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանին։   Ողջունելով հյուրին՝ Հանրապետության նախագահը կարևորել է հանձնաժողովի դերը երկրի տնտեսական և ենթակառուցվածքային զարգացման գործում՝ ընդգծելով, որ ներկայիս...
Ռուսները դեռ մեզ խնդրելու են, որ ծիրան ու կոնյակ տանենք․ Հայաստանի տեղը եվրոպական ընտանիքում է
24.06.2026 17:45
«ArtԱրվեստ» մշակութային կրթության ծրագրում ընդգրկված է երաժշտական, արվեստի, գեղարվեստի և պարարվեստի 150 դպրոց
24.06.2026 17:36
Մեկնարկել է «ArtԱրվեստ» մշակութային կրթության զարգացման ծրագիրը, որն իրականացվում է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ՝ «Արտպրոգրես» մշակութային հասարակական կազմակերպության կողմից։   Երաժշտական, արվեստի, գեղարվեստի և պարարվեստի դպրոցների մանկավարժների...
Վեհափառն ընդունել է «Էսրա» միջազգային հիմնադրամի նախագահ Մորթեզա Ջավադի Ամոլիին և Իրանի դեսպան Խալիլ Շիրղոլամիին
24.06.2026 17:22
Հունիսի 24-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց «Էսրա» միջազգային հիմնադրամի նախագահ, Իմամ Հասան Ասքարիի անվան հոգևոր դպրոցի և համանուն բարձրագույն...
Սեդա Սաֆարյանը կմասնակցի ընտրությունների արդյունքների վիճարկման քննությանը
24.06.2026 17:16
«Սահմանադրական դատարանը քննության առարկա չի դարձրել դատավոր Սեդա Սաֆարյանի վերաբերյալ հարցը»:   Այս մասին տեղեկությունը «Ազատությանը» փոխանցել են ՍԴ-ից: Այսպիսով, ուրբաթ օրը կայանալիք ընտրությունների արդյունքների վիճարկման քննությանը կմասնակցի ՍԴ 9 դատավորներից...
Քննարկվել են COP17-ի շրջանակներում ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ներգրավվածության ապահովման հեռանկարները
24.06.2026 16:33
Հունիսի 23-ին Փարիզում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը հանդիպում է ունեցել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր տնօրենի՝ բնական գիտությունների հարցերով տեղակալ Լիդիա Բրիտոյի հետ։    Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել 2026թ. Հայաստանում կայանալիք...
Ներքին Կարմիրաղբյուրում և Դովեղում փրկարարները ուսումնավարժություններ են իրականացրել
24.06.2026 16:27
ՆԳՆ Փրկարար ծառայության քաղաքացիական և բնակչության պաշտպանության վարչության ծառայողները հերթական հատուկ տակտիկական ուսումնավարժություններ են անցկացրել Ներքին Կարմիրաղբյուր և Դովեղ խոշորացված համայնքներում:   Դպրոցներում խաղարկվել են երկու տարբեր սցենարներ.   •  Ներքին Կարմիրաղբյուրի դպրոցում՝...
Կասեցվել է Գյումրիի կաթնամթերքի արտադրամասերից մեկի արտադրական գործունեությունը
24.06.2026 16:22
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից «ԱԱ Տրանզիտ» ՍՊ ընկերությանը պատկանող «Շիրակ Վելլի» («Shirak Valley») կաթնամթերքի արտադրամասում (ՀՀ, Շիրակի մարզ, ք․ Գյումրի) իրականացված ստուգման ընթացքում պարզվել է, որ խախտվել են...
Արմեն Գրիգորյանի՝ Ուկրաինայի վերականգնմանը նվիրված խորհրդաժողովին մասնակցությունն ընդգծում է ՀՀ-ի շարունակվող հեռացումը ՌԴ-ից և մերձեցումը ԵՄ-ին. Bloomberg
24.06.2026 16:16
tert.am  Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը կմասնակցի Ուկրաինայի վերականգնմանը նվիրված խորհրդաժողովին, որը տեղի կունենա հունիսի 24-25-ը Լեհաստանի Գդանսկ քաղաքում: Այս մասին հայտնել էր ՀՀ Անվտանգության խորհուրդից:   Bloomberg-ն անդրադարձել է...
«Կաթնառատ»-ի «Լոռի պանիր 50%» արտադրատեսակի արտադրությունը կասեցվել է
24.06.2026 16:10
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից «Միլլկաթ» ՍՊ ընկերությանը պատկանող կաթնամթերքի արտադրամասում (ք․ Երևան) իրականացված ստուգման շրջանակներում լաբորատոր փորձաքննության են հանձնվել նմուշներ առկա արտադրատեսակներից։ Ըստ հետազոտության արդյունքների` արտադրվել է վտանգավոր...
Ադրբեջանի նոր հայտարարությունը հերթական անգամ փաստում է, որ գործող իշխանությունը հայ ժողովրդի հետ անկեղծ չէ ու թաքցնում է իրականությունը. Մարիաննա Ղահրամանյան
24.06.2026 15:56
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Ադրբեջանը նոր նախապայման է դնում ՀՀ իշխանությունների առաջ։ Եվ դա, այսպես կոչված «վերադարձի իրավունքի» հարցն է։ Այսպես կոչված «Արևմտյան ադրբեջանցիների...
Հայաստան-Ադրբեջան ինտերնետ-տրանզիտ․ ինչ են ցույց տալիս անվտանգային ռիսկերի մասին պնդումները
24.06.2026 15:49
Civilnet Հայկական «Տելեկոմ Արմենիա»-ի և ադրբեջանական AzerTelecom-ի համագործակցության մասին տեղեկությունը սոցցանցերում բուռն քննարկումների պատճառ դարձավ։ Հիմնական հարցը մեկն էր՝ արդյոք ինտերնետ տարանցման նման համաձայնագիրը կարող է անվտանգային ռիսկեր ստեղծել...
Մանրամասներ՝ Ավետիք Չալաբյանի գործով
24.06.2026 15:42
shantnews.am ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձեռնարկված քննչական և վարութային գործողությունների արդյունքում առերևույթ փաստական...
COP17-ի շրջանակում ՇՄ նախարարը հանդիպումներ է ունեցել ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարի և միջազգային գործընկերների հետ
24.06.2026 15:36
ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության ֆեյսբուքյան էջում տեղադրվել են լուսանկարներ և կից կատարվել է հետևյալ գրառումը. «COP17-ի նախապատրաստական գործընթացի շրջանակում շարունակվում է ակտիվ համագործակցությունը միջազգային գործընկերների հետ։ Նախարար Համբարձում Մաթևոսյանը մասնակցել է...
Հնդկաստանի վարչապետը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններում հաղթանակի առիթով
24.06.2026 15:30
Տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի հեռախոսազրույցը։   Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին ևս մեկ անգամ շնորհավորել է վարչապետ Փաշինյանին՝ Հայաստանում կայացած խորհրդարանական ընտրություններում հաղթանակի առիթով և...
3 արծաթե և 1 բրոնզե մեդալ աշխարհագրության միջազգային 2-րդ բաց օլիմպիադայից
24.06.2026 15:24
Հունիսի 19-22-ը ՌԴ Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի աշխարհագրության ֆակուլտետն առցանց ձևաչափով երկրորդ անգամ անցկացրել է աշխարհագրության միջազգային բաց օլիմպիադա, որին մասնակցել են 26 երկրի 126 աշակերտներ։ Յուրաքանչյուր երկիր...
Պապոյանը հանդիպել է ՀՀ-ում հավատարմագրված ԵՄ դեսպանների հետ. քննարկվել են արտահանման աջակցության ծրագրերը
24.06.2026 15:18
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը Ֆեյսբուք-ի  իր էջում գրել է. «Ընդունեցի Հայաստանում հավատարմագրված Եվրոպական միության և ԵՄ անդամ երկրների  դիվանագիտական ներկայացուցիչների ղեկավարներին և ժամանակավոր հավատարմատարներին։ Ներկա էր նաև նախարարի տեղակալ...
Ժաննա Անդրեասյանը ծանոթացել է ՀՖԿՍՊԻ նոր ենթակառուցվածքներին
24.06.2026 15:13
ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այցելել է Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտ (ՀՖԿՍՊԻ)՝ ծանոթանալու իրականացված վերանորոգման աշխատանքներին։    ՀՖԿՍՊԻ ռեկտոր Տիգրան Սիմոնյանի ուղեկցությամբ նախարարը շրջել է ըմբշամարտի, ձյուդոյի, ծանրամարտի և...
24.06.2026 15:07
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Վերակառուցման ու զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) նորանշանակ և առաքելությունն ավարտող Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեններին և Հայաստանյան ներկայացուցչության ղեկավարներին։ Այդ մասին հայտնում են Կառավարությունից:   Շնորհավորելով Թոմաս...
Российский ''Титаник“ уже столкнулся с айсбергом, и Армения рискует уйти на дно вместе с ним
24.06.2026 15:03
Тигран Хзмалян,  руководитель Европейской партии Армении              Полное видео: https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/uroki-irana-161801031 ...
Դժգոհում եք, ումի՞ց․ կներեք, բա ինչ էինք ասում․ Փաշինյանը խոստովանեց սխալը, հուսանք հետևողական կլինի
24.06.2026 14:56
Նոյյան Տապան. «Հրատապ հարցեր». Հյուր՝ ՀՔԱՎ գրասենյակի ղեկավար, իրավապաշտպան Արթուր...
«Այս պատերազմը կազմակերպված փորձ էր փոխելու տարածաշրջանային հավասարակշռությունը»․ Ղալիբաֆ
24.06.2026 14:20
Ազատություն. Իրանի խորհրդարանի նախագահ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը, որը Բաքվում մասնակցում է Իսլամական համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական համաժողովին, պնդել է, թե վերջին պատերազմը «պարզապես ռազմական բախում չէր, այլ կազմակերպված փորձ՝ փոխելու...
ՌԴ-ն հույս ունի, որ Հայաստանը կհասկանա ԵԱՏՄ-ին անդամակցության օգուտները. Պեսկով
24.06.2026 13:45
tert.am. Ռուսաստանը հույս ունի, որ Երևանը վերջնական հաշվով ընտրություն կկատարի հօգուտ Եվրասիական տնտեսական միության, քանի որ այս ինտեգրացիոն գործընթացը զգալիորեն ավելի ձեռնտու է, քան Հայաստանի հնարավոր անդամակցությունը ԵՄ-ին։ Այս...
Թուրքիան բարձր է գնահատում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության բանակցություններում ձեռք բերված առաջընթացը. Նուման Քուրթուլմուշ
24.06.2026 13:23
1lurer. Բաքվում Իսլամական համագործակցության կազմակերպության երկրների խորհրդարանական միության 20-րդ նստաշրջանում Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի նախագահ Նուման Քուրթուլմուշը հայտարարել է, որ Անկարան բարձր է գնահատում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև բանակցային...
Վարժական հավաքների թեժացում․ պարտքի կատարում, թե՞ պատժիչ քաղաքականություն. փաստաբանը փակագծեր բացեց
24.06.2026 13:06
Նոյյան Տապան. «Բացում ենք փակագծերը». Հյուր՝ Իրավունքի համահայկական կենտրոնի, Իրավունքի Համահայկական Ակադեմիայի հիմնադիր, փաստաբան Տիգրան Սարգսյան, Հեռ. +374...
Հերոսության բան չկա, ուղղակի մարդ պետք է խղճով ապրի. ջրասուզակ Վահեն՝ իր կատարած աշխատանքի ու ապրումների մասին
24.06.2026 12:40
Հայկական ժամանակ. ՆԳՆ ՓԾ ջրասուզակ Վահե Մելքոնյանը պատմել է փրկարարի առաքելության և ծառայողի ապրումների մասին:   «Իմ վրա ցանկացած դեպք իր հետքն է թողնում, հատկապես երբ այն վերաբերում է երեխաներին»,- ասում...
Թալանին վերահսկում չկա․ Սահմանադրությունը պետք է հստակ սահմանի՝ հանքերի տերը ժողովուրդն է
24.06.2026 12:15
Նոյյան Տապան. «Փափուկ ուժ». Հյուր՝ հանքարդյունաբերության փորձագետ, «Վիլսոնյան Հայաստան» ՀԿ նախագահ Գեորգի Անտոնով...
Հակակոռուպցիոնը մերժեց միջնորդությունը. Առուշ Առուշանյանի պատիժը չի փոխարինվի ազատազրկմամբ
24.06.2026 12:04
Sputnik. Դատարանն արձանագրել է, որ դատապարտյալի վրա չի կարող դրվել պատիժն ինքնուրույն կատարելու պարտականություն, եթե պետությունը դրա համար բավարար իրավական մեխանիզմներ չի ստեղծել։   Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի նկատմամբ կիրառված պատիժը ազատազրկմամբ...
Ռյուտե. ՆԱՏՕ-ի անդամներից բացի, դաշինքի գագաթնաժողովին կմասնակցի ևս 10 երկիր
24.06.2026 11:54
shantnews. ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն հայտարարել է, որ Թուրքիայում կայանալիք ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին, բացի 32 անդամներից, կմասնակցեն ևս տասը երկիր։   «Եվ կրկին, երբ մենք ժամանենք Անկարա, մեզ կմիանան ևս 10...
Թրամփը դժգոհել է, որ բենզինի գինը չի նվազում
24.06.2026 11:20
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը դժգոհություն է հայտնել, որ երկրում բենզինի գինը զգալիորեն չի նվազում, և հրահանգել է Արդարադատության նախարարությանը հետաքննություն սկսել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա գրել է Truth Social...
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության պատգամավորի թեկնածուն Վայոց ձորի և Շիրակի մարզերի մի շարք բնակիչների տվել են տարբեր չափերի ընտրակաշառք
24.06.2026 10:45
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի և ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից իրականացված միջոցառումների հիման վրա Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված վարույթով փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության պատգամավորի թեկնածուն...

Sputnik. Постоянный представитель РФ в ОДКБ ранее сообщил, что дальнейшее членство Армении в организации будет подробно обсуждено руководством ОДКБ. Российская сторона ожидает, что Ереван примет решение о членстве в ОДКБ: либо...
Ноян Тапан. «Открываем скобки». Гость: депутат Национального собрания РА от фракции «Гражданский договор» Алхас Газарян * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
1lurer. Государственный секретарь США Марко Рубио сообщил, что технические переговоры с Ираном начнутся 30 июня. Он уточнил, что встреча пройдет на экспертном уровне. В ней примут участие рабочие группы...
Армянское время. Началось очередное заседание правительства РА, на котором премьер-министр РА Никол Пашинян обратился к министру экономики Геворгу Папояну с вопросом, почему продукты на местном рынке подорожали или продаются...
Ноян Тапан. «Обсуждение». Гость - турколог, заведующая отделом Института армянских исследований ЕГУ Нелли Минасян * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
В результате мероприятий, проведенных сотрудниками Антикоррупционного комитета РА, получены фактические данные о различных случаях дачи взятки представителем партии «Процветающая Армения» за голосование на выборах в Национальное собрание в пользу...
Пресс-секретарь министра экономики Лилит Шабоян опровергла информацию, опубликованную в прессе, о том, что министр Георгий Папоян «написал письмо министру торговли и промышленности России Антону Алиханову и попросил дать ему...
Прокуратура Сюникской области в рамках полномочий по защите государственных (муниципальных) интересов изучила документы, касающиеся предоставления земельных участков различным лицам на территории парка «28 мая» города Сисиан Сюникской области: В результате...
Sputnik. Лидер США отметил, что в июле на саммите НАТО в Анкаре он примет участие только из уважения к президенту Турции. Президент США Дональд Трамп, отвечая на вопрос о возможной поставке...
Армянское время. 24 июня вечером в Венесуэле произошли землетрясения магнитудой 7,2 и 7,5, ожидается множество жертв: Об этом сообщает BBC, ссылаясь на Геологическую службу США: Согласно сообщению службы, вероятны многочисленные жертвы...
Азатутюн. Президент США Дональд Трамп заявил о значительном прогрессе в переговорах с Тегераном, одновременно вновь выразив недовольство европейскими союзниками за отсутствие поддержки в войне против Ирана. На днях в Белом...
Карен Саргсян, президент Евроатлантической интеграционной платформы, социолог-аналитик Полное видео: https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/kremlowm-e-mej-e-161751396 * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
auroranews.am Удаление фотографии Роберта Абаджяна не было случайностью. Об этом сообщил член партии «Сильный Армения» Арега Ховсепян. По его словам, на проспекте Баграмяна ранее были установлены три фотографии героев, которые...
armtimes.com В этих обсуждениях после выборов мы так и не увидели глубоких исследований, которые бы отметили тектонические изменения, происходящие в мышлении и политической культуре армянского общества. Значительная часть аналитического поля,...
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна 23 и 24 июня состоялись заседания конкурсной комиссии по отбору членов совета попечителей Фонда обязательного медицинского страхования и генерального директора фонда: Министр здравоохранения Анаит Аванисян...
В связи с дорожными работами, с целью обеспечения безопасности дорожного движения, с 29 июня по 9 декабря временно будет закрыто движение на участке дороги, соединяющем перекресток улицы Арин Берд...
tert.am Мы ознакомились с обвинением Ишхана Сагателяна, представленным на странице Следственного комитета РА в Facebook. Давно уже юридические рассуждения о уголовных делах с политическими причинами и целями утратили свой...
Заместитель премьер-министра Армении Мгер Григорян принял новых и уходящих с должности региональных директоров Кавказа и руководителей представительства Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР). Поздравив Томаса Кайриса и Ремона Закарияна с...
Государственный комитет по доходам сообщает, что 25 июня текущего года с 21:00 до 22:00 налоговые электронные системы будут недоступны в связи с проведением технических и программных работ. Комитет просит прощения...
Суд применил в качестве меры пресечения арест к координатору объединения «ՀայաՔվե» Аветику Чалабяну на срок 2 месяца, он был арестован. Об этом сообщили 1lurer.am- в Следственном комитете РА: Как уже...
Вице-премьер Тигран Хачатрян сегодня принял руководителя Кавказского региона Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) Алкиса Дракиноса и руководителя офиса ЕБРР в Армении Георгия Ахалкаци, приурочив встречу к окончанию их...
Центр гидрометеорологии и мониторинга представил качество атмосферного воздуха в Ереване с 17 по 23 июня: Содержание пыли превысило предельно допустимую концентрацию: ◾️ В центре — всю неделю, ◾️ В Новом Норке —...
С 22 по 28 июня в Ереване и Гюмри при поддержке Министерства образования, науки, культуры и спорта РА проходит 6-й международный летний фестиваль современного танца SumMeet. Заместитель министра образования, науки,...
Президент Республики Ваграм Хачатурян принял председателя Комиссии по регулированию общественных услуг Месропа Месропяна. Приветствуя гостя, Президент Республики подчеркнул важность роли комиссии в экономическом и инфраструктурном развитии страны, отметив, что в...
Левон Бархударян, бывший министр финансов РА (1993-1997 гг., 1999-2000 гг.), заведующий кафедрой финансов ЕГТУ ...
Запущена программа развития культурного образования «ArtԱրվեստ», которая реализуется при поддержке Министерства образования, науки, культуры и спорта РА культурной общественной организацией «Արտպրոգրես». В программе, направленной на развитие профессиональных навыков педагогов музыкальных,...
24 июня Его Святейшество Католикос всех армян Гарегин II принял президента международного фонда «Эсра», руководителя духовной школы имени Имама Хасана Аскари и одноименного высшего учебного заведения Ходжат-ол-Ислама ва ал-Муслимин...
«Конституционный суд не стал предметом рассмотрения вопрос о судье Седе Сафаряне»: Эту информацию «Азатутюн» передали из КС. Таким образом, в рассмотрении спора о результатах выборов, которые состоятся в пятницу, примут...
23 июня в Париже заместитель министра иностранных дел РА Роберт Абисогомонян встретился с заместителем генерального директора ЮНЕСКО по естественным наукам Лидией Брито. В ходе встречи было обсуждено подготовительное работа...
Служащие управления гражданской защиты и спасательных служб МВД провели очередные специальные тактические учения в крупных общинах Неркин Кармиргюх и Довех: В школах были разыграны два различных сценария. • В школе Неркин...
В ходе проверки, проведенной Инспекцией по безопасности пищевых продуктов, в молочном производстве «Ширак Вэлли» (ООО «АА Транзит») в городе Гюмри (Армения, область Ширак), было установлено, что нарушены установленные санитарно-гигиенические...
tert.am Секретарь Совета безопасности Армянской Республики Армен Григорян примет участие в конференции, посвященной восстановлению Украины, которая пройдет 24-25 июня в городе Гданьск, Польша. Об этом сообщил Совет безопасности РА: Bloomberg...
В рамках проверки, проведенной инспекционным органом по безопасности пищевых продуктов, были переданы на лабораторное исследование образцы из производственного цеха молочной продукции, принадлежащего компании «Милккат» (г. Ереван). Согласно результатам исследования,...
«Сильный Армения» партиясының спикер Марианна Гахраманян написала на своей странице в Facebook. «Азербайджан ставит новые предварительные условия перед властями РА. И это, так называемый вопрос «права на возвращение». Так называемый «президент...
Civilnet Информация о сотрудничестве армянского «Телеком Армения» и азербайджанского AzerTelecom вызвала бурные обсуждения в социальных сетях. Основной вопрос был один: может ли такое соглашение о транзите интернета создать риски...
shantnews.am В Главном управлении по расследованию преступлений против государства, конституционного порядка и общественной безопасности Следственного комитета РА в рамках уголовного производства, проводимого по делу, были получены очевидные фактические данные...
На фейсбук-странице Министерства окружающей среды РА размещены фотографии, и сделана следующая запись. «В рамках подготовки к COP17 продолжается активное сотрудничество с международными партнерами. Министр Амбарцум Матевосян принял участие в мировом саммите...
Состоялся телефонный разговор премьер-министра Николы Пашиняна и премьер-министра Индии Нарендры Моди. Премьер-министр Индии Нарендра Моди еще раз поздравил премьер-министра Пашиняна с победой на парламентских выборах в Армении и пожелал успехов...
С 19 по 22 июня географический факультет Московского государственного университета имени Ломоносова во второй раз провел международную открытую олимпиаду по географии в онлайн-формате, в которой приняли участие 126 учащихся...
Министр экономики Армении Геворг Папоян опубликовал видео на своей странице в Facebook и добавил комментарий. «Я принял руководителей дипломатических представителей Европейского Союза и стран-членов ЕС, аккредитованных в Армении, а также...
Министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян посетила Государственный институт физической культуры и спорта Армении (ГИФКС), чтобы ознакомиться с проведенными ремонтными работами. С ректором ГИФКС Тиграном Симоняном министр осмотрела...
Заместитель премьер-министра Армении Мгер Григорян принял новых и уходящих с должности региональных директоров Кавказа и руководителей представительства Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР). Об этом сообщает Правительство: Поздравляя Томаса Кайриса...
Тигран Хзмалян, руководитель Европейской партии Армении Полное видео: https://www.patreon.com/NoyanTapanTV/posts/uroki-irana-161801031 * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
Ноян Тапан. «Срочные вопросы». Гость - руководитель офиса ХКГ, правозащитник Артур Сакунц * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
tert.am. Россия надеется, что Ереван в конечном итоге сделает выбор в пользу Евразийского экономического союза, поскольку этот интеграционный процесс значительно более выгоден, чем возможное членство Армении в ЕС. Об...
1lurer. На 20-й сессии Парламентского союза стран Исламской конференции в Баку президент Великого национального собрания Турции Нуман Куртулмуш заявил, что Анкара высоко оценивает переговорный процесс между Азербайджаном и Арменией...
Ноян Тапан. «Открываем скобки». Гость: Основатель Центра прав человека, Академии прав человека Тигран Саргсян, Тел. +374 94171670 * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
Сотрудник МЧС Вахе Мелконян рассказал о миссии спасателя и переживаниях служащего: «На мне любое происшествие оставляет след, особенно когда оно касается детей»,- говорит спасатель. Водолаз Вахе Мелконян говорил о поисковых работах...
Ноян Тапан. «Мягкая сила». Гость - эксперт в области горной промышленности, президент НПО «Уилсонян Армения» Георгий Антонов Мирзаханян * Этот текст автоматически переведен с помощью искусственного интеллекта...
Sputnik. Суд зафиксировал, что на осужденного не может быть возложена обязанность самостоятельно исполнять наказание, если государство не создало для этого достаточные правовые механизмы. Наказание, примененное к мэру города Горис Арушу Арушаняну,...