ՆԳ նախարարն կ'հանձնէ պարգեւներ Վահե Մելքոնեանին եւ Փամբակ գետում որոնողական աշխատանքներ իրականացուցած ջրասուզակներուն:
25-06-2026 16:18 Հայաստան Հասարակութիւն
ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը հունիսի 25-ին պարգեւներ կ'հանձնէ Փրկարար ծառայութեան տարբեր ստորաբաժանումներու ջրասուզակներուն, որոնք հունիսի 15-էն 22-ը ակտիվ ներգրավուածութիւն ունին Փամբակ գետին իրականացուած լայնածաւալ որոնողական աշխատանքներուն։
Ծառայողական պարտականութիւնները բարեխղճորեն եւ բարձր պատասխանատվութեամբ կատարելու համար ջրասուզակ Վահե Մելքոնյանը պարգեւատրուած է «Անբասիր ծառայութեան համար» մեդալով։
«Անվեհեր փրկարար» մեդալով պարգեւատրուած են Հովակիմ Բաբայանը, Հայկ Քոչարյանը, Արմեն Խաչատրյանը, Պարգեւ Հովսեփյանը եւ Մխիթար Մեսրոպյանը։
«Փրկութիւն, օգնութիւն» մեդալով պարգեւատրուած են Նարեկ Բաբայանը, Արթուր Խաչատրյանը, Խաչատուր Մուրադյանը, Թաթուլ Հովհաննիսյանը, Ռուբեն Հայրապետյանը, Արթուր Խաչատրյանը։
Այլ հրամաններով պարգեւատրուած են նաեւ որոնողական աշխատանքներուն ներգրավուած փրկարարական ծառայողներ, որոնք իրենց ներդրումը ունեցած են իրականացուած գործողութիւններու արդյունավետ կազմակերպման եւ կատարման գործին։
ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը որոնողական աշխատանքներու ամբողջ ժամանակահատուածում կատարած աշխատանքի համար շնորհակալութիւն կ'հայտնէ փրկարարական ծառայողներուն։ Բարձր գնահատելով անոնց մասնագիտական պատրաստուածութիւնը ու անձնուեր ծառայութիւնը՝ նախարարն ընդգծած է, որ բարդ որոնողական աշխատանքներու ընթացքին գործած են բարձր պատասխանատվութեամբ՝ հավատարիմ մնալով մասնագիտական առաքելութեան։

Министр внутренних дел вручил награды Ваэ Мелконяну и водолазам, проводившим поисковые работы в реке Памбак.
25-06-2026 16:18 Армения Общество
Министр внутренних дел Арпине Саргсян 25 июня вручил награды водолазам различных подразделений Спасательной службы, которые с 15 по 22 июня активно участвовали в масштабных поисковых работах на реке Памбак.
За добросовестное и ответственно выполнение служебных обязанностей водолаз Ваэ Мелконян был награжден медалью «За безупречную службу».
Медалью «Благородный спасатель» были награждены Говакім Бабаян, Гайк Кочарян, Армен Хачатрян, Пагев Ховсепян и Мхитар Месропян.
Медалью «Спасение, помощь» были награждены Нарек Бабаян, Артур Хачатрян, Хачатур Мурадян, Татул Оганнисян, Рубен Айрапетян, Артур Хачатрян.
Также были награждены спасатели, участвовавшие в поисковых работах, которые внесли свой вклад в эффективную организацию и выполнение проведенных операций.
Министр внутренних дел Арпине Саргсян выразила благодарность спасателям за проделанную работу в течение всего периода поисковых работ. Высоко оценив их профессиональную подготовленность и самоотверженную службу, министр подчеркнула, что в ходе сложных поисковых работ они действовали с высокой ответственностью, оставаясь верными своей профессиональной миссии.