2007 Թ.-ԻՆ ՆԱԽՈՐԴ ՏԱՐՎԱ ՀԱՄԵՄԱՏ ՀՀ ՎՃԱՐԱՅԻՆ ՀԱՇՎԵԿՇՌԻ<br /> ԸՆԹԱՑԻԿ ՀԱՇՎԻ ՊԱԿԱՍՈՒՐԴԸ ՀՆԱ-ՈՒՄ 1,5%-ՈՎ ԱՃԵԼ Է<br />
2007 Թ.-ԻՆ ՆԱԽՈՐԴ ՏԱՐՎԱ ՀԱՄԵՄԱՏ ՀՀ ՎՃԱՐԱՅԻՆ ՀԱՇՎԵԿՇՌԻ
ԸՆԹԱՑԻԿ ՀԱՇՎԻ ՊԱԿԱՍՈՒՐԴԸ ՀՆԱ-ՈՒՄ 1,5%-ՈՎ ԱՃԵԼ Է
• 21-04-2008 18:00:00   | Հայաստան  |  Տնտեսություն
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: 2007թ.-ի վերջին ՀՀ վճարային հաշվեկշռի ընթացիկ հաշվի դեֆիցիտը (պակասուրդը) կազմել է 571,36 մլն ԱՄՆ դոլար, որը 2006թ.-ի ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 454,23 մլն դոլարով: Աճը հիմնականում պայմանավորվել է ապրանքների գծով (արտաքին առեւտրաշրջանառության) բացասական մնացորդի ավելացումով: ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալներով, 2007թ.-ի արդյունքներով, ընթացիկ հաշվի պակասուրդը ՀՆԱ-ում կազմել է 5,3%` 2006թ.-ի նույն ժամանակաշրջանի 3,8%-ի դիմաց:

DEFICIT OF CURRENT ACCOUNT OF BALANCE OF PAYMENT GROWS BY<br /> 1.5% IN ARMENIAN GDP IN 2007 AS COMPARED WITH PREVIOUS YEAR<br />
DEFICIT OF CURRENT ACCOUNT OF BALANCE OF PAYMENT GROWS BY
1.5% IN ARMENIAN GDP IN 2007 AS COMPARED WITH PREVIOUS YEAR
• 21-04-2008 18:00:00   | Armenia  |  Economy
YEREVAN, APRIL 21, NOYAN TAPAN. The deficit of the current account of the balance of payment of the Republic of Armenia made 571.36 mln USD in late 2007, growing by 454.23 mln USD as compared with 2006. The growth was mainly conditioned by an increase of the negative balance of the foreign trade turnover. According to the RA National Statistical Service, by the 2007 results, the deficit of the current account made up 5.3% of Armenian GDP - against 3.8% in the same period of 2006.