Իրանի գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեին խոստացել է վրեժ լուծել իր հոր՝ Իրանի հանգուցյալ գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիի սպանության համար։
Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Anadolu գործակալությունը՝ վկայակոչելով Մոջթաբա Խամենեիի ուղերձը, որը հրապարակվել է սոցիալական ցանցերում՝ Ալի Խամենեիի հուղարկավորության և թաղման կապակցությամբ։
Ուղերձում Մոջթաբա Խամենեին ընդգծել է, որ հավատարիմ է մնալու հոր գծած քաղաքական ուղուն։«Վրեժը մեր ժողովրդի պահանջն է, և այն անպայման պետք է իրականացվի»,- հայտարարել է Մոջթաբա Խամենեին։
Իրանի գերագույն առաջնորդը հավելել է, որ պատասխան գործողությունը, իր խոսքով, կախված չի լինելու անձամբ իր կամ այլ ղեկավարների ներկայությունից։Մոջթաբա Խամենեին Իրանի գերագույն առաջնորդ է դարձել հոր՝ Ալի Խամենեիի մահից հետո։Ալի Խամենեին զոհվել էր ԱՄՆ-ի և Իսրայելի համատեղ հարվածների հետևանքով։

Mohtaba Khamenei has promised to take revenge for his father's murder.
Iran's Supreme Leader Mojtaba Khamenei has vowed to take revenge for the assassination of his father, the late Supreme Leader of Iran, Ali Khamenei.
According to«Armenpress», this was reported by the Anadolu agency, citing Mojtaba Khamenei's message published on social media in connection with Ali Khamenei's funeral and burial.
In the message, Mojtaba Khamenei emphasized that he will remain loyal to his father's political line. "Revenge is the demand of our people, and it must be carried out," Mojtaba Khamenei stated.
The Supreme Leader of Iran added that the retaliatory action, in his words, will not depend on the personal presence of himself or other leaders. Mojtaba Khamenei became the Supreme Leader of Iran after the death of his father, Ali Khamenei. Ali Khamenei was killed as a result of joint attacks by the United States and Israel.