Իրանի գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեին խոստացել է վրեժ լուծել իր հոր՝ Իրանի հանգուցյալ գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիի սպանության համար։
Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Anadolu գործակալությունը՝ վկայակոչելով Մոջթաբա Խամենեիի ուղերձը, որը հրապարակվել է սոցիալական ցանցերում՝ Ալի Խամենեիի հուղարկավորության և թաղման կապակցությամբ։
Ուղերձում Մոջթաբա Խամենեին ընդգծել է, որ հավատարիմ է մնալու հոր գծած քաղաքական ուղուն։«Վրեժը մեր ժողովրդի պահանջն է, և այն անպայման պետք է իրականացվի»,- հայտարարել է Մոջթաբա Խամենեին։
Իրանի գերագույն առաջնորդը հավելել է, որ պատասխան գործողությունը, իր խոսքով, կախված չի լինելու անձամբ իր կամ այլ ղեկավարների ներկայությունից։Մոջթաբա Խամենեին Իրանի գերագույն առաջնորդ է դարձել հոր՝ Ալի Խամենեիի մահից հետո։Ալի Խամենեին զոհվել էր ԱՄՆ-ի և Իսրայելի համատեղ հարվածների հետևանքով։

Моджтаба Хаменеи пообещал отомстить за убийство отца
Верховный лидер Ирана Моджтаба Хаменеи пообещал отомстить за убийство своего отца, покойного верховного лидера Ирана Али Хаменеи.
Как сообщает«Арменпресс», об этом сообщает агентство Anadolu, ссылаясь на обращение Моджтабы Хаменеи, опубликованное в социальных сетях в связи с похоронами и захоронением Али Хаменеи.
В своем обращении Моджтаба Хаменеи подчеркнул, что останется верным политическому курсу, заданному его отцом. «Месть — это требование нашего народа, и она обязательно должна быть осуществлена», — заявил Моджтаба Хаменеи.
Верховный лидер Ирана добавил, что ответные действия, по его словам, не будут зависеть от его личного присутствия или присутствия других руководителей. Моджтаба Хаменеи стал верховным лидером Ирана после смерти своего отца Али Хаменеи. Али Хаменеи был убит в результате совместных ударов США и Израиля.