INSA. Գերմանացիների միայն 18%-ն է գոհ կանցլերի պաշտոնում Մերցի աշխատանքից
shantnews.am Գերմանացիների միայն 18%-ն է գոհ Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցի աշխատանքից, սա ըստ Bild թերթի, որը հղում է արել INSA սոցիոլոգիական ինստիտուտի կողմից անցկացված հարցմանը։
Հարցվածների 74%-ը Մերցի աշխատանքը գնահատել է բացասական, մինչդեռ ևս 8%-ը չի որոշել։ Հարցվածների միայն 17%-ն է գոհ Գերմանիայի կառավարության աշխատանքից, ընդհանուր առմամբ, մինչդեռ 75%-ը՝ բացասական։ Եվս 8%-ը չի որոշել։ Հուլիսի 9-10-ը անցկացված հարցմանը մասնակցել է 1003 մարդ։
«Հարցվածների երեք քառորդը դժգոհ է կանցլերի և կառավարության աշխատանքից, այդ թվում՝ CDU/CSU («Քրիստոնեա-դեմոկրատական» և «Քրիստոնեա-սոցիալական միություն») և SPD («Գերմանիայի սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցություն») ընտրողների մեծամասնությունը։
CDU/CSU վարկանիշների անկման միտումը, կարծես, առայժմ դադարեցվել է, բայց որևէ շրջադարձ չի եղել», – հայտարարել է INSA-ի տնօրեն Հերման Բինկերտը։

INSA. Только 18% немцев довольны работой Мерца на посту канцлера.
shantnews.am Только 18% немцев довольны работой канцлера Германии Фридриха Мерца, согласно газете Bild, которая ссылается на опрос, проведенный социологическим институтом INSA.
74% опрошенных оценили работу Мерца негативно, в то время как еще 8% не определились. Только 17% опрошенных довольны работой правительства Германии, в то время как 75% имеют негативное мнение. Еще 8% не определились. В опросе, проведенном 9-10 июля, участвовали 1003 человека.
«Три четверти опрошенных недовольны работой канцлера и правительства, включая большинство избирателей CDU/CSU («Христианско-демократический» и «Христианско-социальный союз») и SPD («Социал-демократическая партия Германии»).
Тенденция к падению рейтингов CDU/CSU, похоже, пока приостановлена, но никаких поворотов не произошло», – заявил директор INSA Герман Бинкерт.