radar.am Իրանը Միացյալ Նահանգների հետ իր խնդիրները լուծելու համար չի հրաժարվում դիվանագիտական միջոցներից․ հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Էսմայիլ Բաղային։
«Երկրի շահերը ապահովելու համար, անհրաժեշտության դեպքում, մենք կօգտագործենք ռազմական միջոցներ, կօգտագործենք նաև դիվանագիտություն», - ասել է Բաղային։
Իրանը շարունակում է միջնորդների օգնությամբ երկխոսել Միացյալ Նահանգների հետ․ հայտարարել է Բաղային։
«Վերջին մի քանի օրերի ընթացքում մենք կապի մեջ ենք եղել Կատարի, Օմանի և Պակիստանի հետ, և այդ շփումները շարունակվում են», - ասել է նա։
Դիվանագետի խոսքով՝ միջնորդների նպատակն է կանխել Իրանի և Միացյալ Նահանգների միջև հակամարտության հետագա սրումը։

We do not abandon diplomatic means. Baghaï
radar.am Iran does not abandon diplomatic means to resolve its issues with the United States, stated the spokesperson of the Iranian Foreign Ministry, Esmail Baghaei.
«To secure the interests of the country, if necessary, we will use military means, we will also use diplomacy,» Baghaei said.
Iran continues to engage in dialogue with the United States through intermediaries, Baghaei announced.
«In the last few days, we have been in contact with Qatar, Oman, and Pakistan, and these communications are ongoing,» he said.
According to the diplomat, the aim of the intermediaries is to prevent further escalation of the conflict between Iran and the United States.