radar.am Իրանը Միացյալ Նահանգների հետ իր խնդիրները լուծելու համար չի հրաժարվում դիվանագիտական միջոցներից․ հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Էսմայիլ Բաղային։
«Երկրի շահերը ապահովելու համար, անհրաժեշտության դեպքում, մենք կօգտագործենք ռազմական միջոցներ, կօգտագործենք նաև դիվանագիտություն», - ասել է Բաղային։
Իրանը շարունակում է միջնորդների օգնությամբ երկխոսել Միացյալ Նահանգների հետ․ հայտարարել է Բաղային։
«Վերջին մի քանի օրերի ընթացքում մենք կապի մեջ ենք եղել Կատարի, Օմանի և Պակիստանի հետ, և այդ շփումները շարունակվում են», - ասել է նա։
Դիվանագետի խոսքով՝ միջնորդների նպատակն է կանխել Իրանի և Միացյալ Նահանգների միջև հակամարտության հետագա սրումը։

Не отказываемся от дипломатических средств. Багайа
radar.am Иран не отказывается от дипломатических средств для решения своих проблем с Соединенными Штатами, заявил представитель Министерства иностранных дел Ирана Эсмаил Багаи.
«Для обеспечения интересов страны, при необходимости, мы будем использовать военные средства, также будем использовать дипломатию», - сказал Багаи.
Иран продолжает диалог с Соединенными Штатами при помощи посредников, заявил Багаи.
«В последние несколько дней мы были на связи с Катаром, Оманом и Пакистаном, и эти контакты продолжаются», - сказал он.
По словам дипломата, цель посредников - предотвратить дальнейшую эскалацию конфликта между Ираном и Соединенными Штатами.