Փաշինյանը հայցեր է ներկայացրել Էդմոն Մարուքյանի և Սոֆիա Հովսեփյանի դեմ. պահանջում է հրապարակային ներողություն, հերքում և փոխհատուցում
11-07-2026 10:49 Հայաստան Քաղաքականություն
tert.am․ Փաշինյանը դատական հայցեր է ներկայացրել նախկին պատգամավորներ Սոֆյա Հովսեփյանի և Էդմոն Մարուքյանի դեմ՝ պահանջելով ներողություն խնդրել ու հերքել վիրավորանք և զրպարտություն պարունակող տեղեկությունները։ Այս մասին գրում է Սպուտնիկ Արմենիան։
ՀՀ վարչապետը Սոֆյա Հովսեփյանից պահանջում է վիրավորանքի համար վճարել 2 մլն, զրպարտության համար՝ 4 մլն դրամ փոխհատուցում, ինչպես նաև հերքել իր արած հայտարարություները։
Մարուքյանի դեմ ներկայացված հայցի մանրամասները և ամբողջական պահանջը հայտնի չեն, քանի որ «Դատալեքս» տեղեկատվական համակարգում տվյալները թերի են լրացված։

Пашинян подал иски против Эдмона Марукяна и Софи Ховсепян. Он требует публичного извинения, опровержения и компенсации.
11-07-2026 10:51 Армения Политика
tert.am․ Пашинян подал судебные иски против бывших депутатов Софьи Геворгян и Эдмона Марукяна, требуя извинений и опровержения содержащейся в их заявлениях информации, которая является оскорбительной и клеветнической. Об этом сообщает Спутник Армения.
Премьер-министр Армении требует от Софьи Геворгян выплатить 2 млн драмов за оскорбление и 4 млн драмов за клевету, а также опровергнуть свои заявления.
Детали и полный объем иска против Марукяна неизвестны, так как в информационной системе «Даталекс» данные заполнены не полностью.