Փաշինյանը հայցեր է ներկայացրել Էդմոն Մարուքյանի և Սոֆիա Հովսեփյանի դեմ. պահանջում է հրապարակային ներողություն, հերքում և փոխհատուցում
11-07-2026 10:49 Հայաստան Քաղաքականություն
tert.am․ Փաշինյանը դատական հայցեր է ներկայացրել նախկին պատգամավորներ Սոֆյա Հովսեփյանի և Էդմոն Մարուքյանի դեմ՝ պահանջելով ներողություն խնդրել ու հերքել վիրավորանք և զրպարտություն պարունակող տեղեկությունները։ Այս մասին գրում է Սպուտնիկ Արմենիան։
ՀՀ վարչապետը Սոֆյա Հովսեփյանից պահանջում է վիրավորանքի համար վճարել 2 մլն, զրպարտության համար՝ 4 մլն դրամ փոխհատուցում, ինչպես նաև հերքել իր արած հայտարարություները։
Մարուքյանի դեմ ներկայացված հայցի մանրամասները և ամբողջական պահանջը հայտնի չեն, քանի որ «Դատալեքս» տեղեկատվական համակարգում տվյալները թերի են լրացված։

Pashinyan has filed lawsuits against Edmon Marukyan and Sofia Hovsepyan, demanding public apologies, retractions, and compensation.
11-07-2026 10:51 Armenia Politics
tert.am․ Pashinyan has filed lawsuits against former MPs Sofia Hovsepyan and Edmon Marukyan, demanding an apology and a retraction of information containing insults and defamation. This is reported by Sputnik Armenia.
The Prime Minister of Armenia demands that Sofia Hovsepyan pay 2 million drams for insult and 4 million drams for defamation, as well as retract her statements.
The details of the lawsuit against Marukyan and the full demands are not known, as the data in the "Datalex" information system is incomplete.