Լարվածություն «Քաղաքացիական պայմանագրի» և «Ուժեղ Հայաստան»-ի միջև
azatutyun.am Ազգային ժողովում իշխող «Քաղաքացիական պայմանագրի» և ընդդիմադիր «Ուժեղ Հայաստան»-ի միջև որոշակի լարվածություն առաջացավ:
ՔՊ-ից Տարոն Չախոյանը ամբիոնից հայտարարեց, որ «Ուժեղ Հայաստան»-ի առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը նախօրեին իրենց անվանել է «չտես գյոռմամիշներ», ապա ինքը դիմեց ընդդիմադիր խմբակցությանը «գյոռմամիշներ» որակմամբ:
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ղեկավարը դիմեց Ազգային ժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանին և ըստ էության Տարոն Չախոյանին անվանեց «հորթ»:
Ռուբինյանը պահանջեց զերծ մնալ վիրավորանքներից:
Ավելի ուշ՝ նիստի ընդմիջման ժամանակ, ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավարը միջանցքում մոտեցավ խորհրդարանի խոսնակին և առաջարկեց զրուցել:
Երբ նիստը վերսկսվեց, Ռուբինյանը Չախոյանին հրավիրեց ամբիոնից խոսելու: ՔՊ պատգամավորը կարճ խոսեց՝ ասելով, որ ընդամենը օգտագործել է նույն բառը, որն «Ուժեղ Հայաստան»-ի առաջնորդն օգտագործել էր իրենց վերաբերյալ:
ԱԺ նախագահը հայտարարեց, որ սրանով միջադեպը սպառված է, և պատգամավորներին կոչ արեց մնալ բարեկրթության սահմաններում:

05-08-2026 18:16 Armenia Politics
azatutyun.am A certain tension arose between the ruling "Civil Contract" and the opposition "Strong Armenia" in the National Assembly:
Taron Chakhoyan from the CP announced from the podium that the leader of "Strong Armenia," Samvel Karapetyan, had referred to them as "blind gormamish" the day before, and then he himself addressed the opposition faction with the term "gormamish":
The leader of the "Strong Armenia" faction addressed the President of the National Assembly, Ruben Rubinyan, and essentially called Taron Chakhoyan a "calf":
Rubinyan demanded to refrain from insults:
Later, during a break in the session, the leader of the opposition faction approached the speaker of the parliament in the corridor and suggested to talk:
When the session resumed, Rubinyan invited Chakhoyan to speak from the podium. The CP deputy spoke briefly, stating that he had merely used the same word that the leader of "Strong Armenia" had used regarding them:
The President of the National Assembly announced that with this, the incident was considered closed, and called on the deputies to remain within the bounds of civility: