Լարվածություն «Քաղաքացիական պայմանագրի» և «Ուժեղ Հայաստան»-ի միջև
azatutyun.am Ազգային ժողովում իշխող «Քաղաքացիական պայմանագրի» և ընդդիմադիր «Ուժեղ Հայաստան»-ի միջև որոշակի լարվածություն առաջացավ:
ՔՊ-ից Տարոն Չախոյանը ամբիոնից հայտարարեց, որ «Ուժեղ Հայաստան»-ի առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը նախօրեին իրենց անվանել է «չտես գյոռմամիշներ», ապա ինքը դիմեց ընդդիմադիր խմբակցությանը «գյոռմամիշներ» որակմամբ:
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ղեկավարը դիմեց Ազգային ժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանին և ըստ էության Տարոն Չախոյանին անվանեց «հորթ»:
Ռուբինյանը պահանջեց զերծ մնալ վիրավորանքներից:
Ավելի ուշ՝ նիստի ընդմիջման ժամանակ, ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավարը միջանցքում մոտեցավ խորհրդարանի խոսնակին և առաջարկեց զրուցել:
Երբ նիստը վերսկսվեց, Ռուբինյանը Չախոյանին հրավիրեց ամբիոնից խոսելու: ՔՊ պատգամավորը կարճ խոսեց՝ ասելով, որ ընդամենը օգտագործել է նույն բառը, որն «Ուժեղ Հայաստան»-ի առաջնորդն օգտագործել էր իրենց վերաբերյալ:
ԱԺ նախագահը հայտարարեց, որ սրանով միջադեպը սպառված է, և պատգամավորներին կոչ արեց մնալ բարեկրթության սահմաններում:

Напряженность между «Гражданским договором» и «Сильным Арменией»
azatutyun.am В Национальном собрании возникло определенное напряжение между правящей «Гражданским договором» и оппозиционным «Сильным Арменией»:
Тарон Чахоян от КП заявил с трибуны, что лидер «Сильной Армении» Самвел Карапетян накануне назвал их «недоумками», после чего он сам обратился к оппозиционной фракции с квалификацией «недоумки»:
Глава фракции «Сильная Армения» обратился к председателю Национального собрания Рубену Рубиняну и по сути назвал Тарона Чахояна «теленком»:
Рубинян потребовал воздержаться от оскорблений:
Позже, во время перерыва заседания, глава оппозиционной фракции подошел к спикеру парламента в коридоре и предложил поговорить:
Когда заседание возобновилось, Рубинян пригласил Чахояна выступить с трибуны. Депутат от КП кратко выступил, сказав, что он всего лишь использовал то же слово, которое использовал лидер «Сильной Армении» в их адрес: