Իսրայելի զինուժը խուզարկություններ է իրականացրել Քալանդիայի փախստականների ճամբարում
azatutyun.am Իսրայելի զինված ուժերը խուզարկություններ են իրականացրել Քալանդիայի պաղեստինյան փախստականների ճամբարում, որը գտնվում է Երուսաղեմի հարևանությամբ։
France Press-ի լրագրողները տեսել են, թե ինչպես շուրջ մեկ տասնյակ զրահապատ ռազմական մեքենաներ մուտք են գործել Արևմտյան ափի օկուպացված տարածքում գտնվող ճամբար։ Իսրայելցի զինվորականները լրագրողներին և բնակիչներին չեն թույլատրել մուտք գործել տարածք։
Իսրայելի պաշտպանության նախարարության՝ պաղեստինյան տարածքներում քաղաքացիական հարցերով զբաղվող COGAT կառույցն արաբերեն հայտարարության մեջ նշել է, որ լայնածավալ գործողությունն ուղղված է «ահաբեկչական տարրերի, ահաբեկչական ենթակառուցվածքների, ինչպես նաև զենքի պահման և ապօրինի շրջանառության դեմ»։
Քալանդիայի ճամբարի կառավարման կոմիտեի խոսնակ Մոհամմադ Ասլանը AFP-ին հայտնել է, որ իսրայելական բանակը ձերբակալել է առնվազն 20 մարդու և դիրքեր է զբաղեցրել ճամբարի մի շարք տների տանիքներին։

The Israeli military has conducted searches in the Qalandiya refugee camp.
azatutyun.am The Israeli armed forces have conducted searches in the Kalandiya Palestinian refugee camp, located near Jerusalem.
Journalists from France Press have witnessed around a dozen armored military vehicles entering the camp located in the occupied territory of the West Bank. Israeli soldiers did not allow journalists and residents to enter the area.
The COGAT agency of the Israeli Ministry of Defense, which deals with civilian affairs in the Palestinian territories, stated in an Arabic announcement that the large-scale operation is aimed at "terrorist elements, terrorist infrastructures, as well as the storage and illegal trafficking of weapons."
The spokesperson for the Kalandiya camp management committee, Mohammad Aslan, told AFP that the Israeli army has arrested at least 20 people and has taken positions on the rooftops of several houses in the camp.