«ՀՈՒՅՍ ԵՎ ՕԳՆՈՒԹՅՈՒՆ» ԵՎ «ԺՈՂՈՎՐԴԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՍՕՐ» ՀԿ-ԵՐԸ<br /> ԱՋԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ ԵՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼ ԹՐԱՖԻԿԻՆԳԻ 87 ԶՈՀԵՐԻ<br />
«ՀՈՒՅՍ ԵՎ ՕԳՆՈՒԹՅՈՒՆ» ԵՎ «ԺՈՂՈՎՐԴԱՎԱՐՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՍՕՐ» ՀԿ-ԵՐԸ
ԱՋԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ ԵՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼ ԹՐԱՖԻԿԻՆԳԻ 87 ԶՈՀԵՐԻ
• 06-12-2007 19:10:00   | Հայաստան  |  Հասարակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ՆՈՅՅԱՆ ՏԱՊԱՆ: ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակում դեկտեմբերի 6-ին կայացավ «Հայաստանում թրաֆիկինգի զոհերին ցուցաբերված աջակցությունը. հոկտեմբեր 2003 - մարտ 2007» վիճակագրական գրքույկի շնորհանդեսը: Վերջինում ներկայացված են Հայաստանում թրաֆիկինգից տուժածների հարցերով զբաղվող եւ նրանց օգնություն տրամադրող «Հույս եւ օգնություն» եւ «Ժողովրդավարությունն այսօր» հասարակական կազմակերպությունների ունեցած տվյալները: Գրքույկի հրատարակման գործում նշված կազմակերպություններին աջակցություն է ցուցաբերել ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագիրը (ՄԱԶԾ): Ըստ «Հույս եւ օգնություն» ՀԿ-ի նախագահ Ենոք Շատվորյանի, նշված ժամանակահատվածում բժշկական, հոգեբանական եւ իրավաբանական օգնություն է տրամադրվել թրաֆիկինգի 87 զոհերի, որոնց մեծամասնությունը ազգությամբ հայ են: Տուժածների 85%-ը թրաֆիկինգի զոհ է դարձել Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Թուրքիայում եւ Ռուսաստանում: Նրանցից 80%-ը ենթարկվել են սեռական, 20%-ը` աշխատանքային շահագործման: Նշվեց նաեւ, որ տուժածների մեծամասնությունը 18-24 տարեկան են, իսկ 25%-ը` 25-ից 30 տարեկան:

"HOPE AND HELP" AND "DEMOCRACY TODAY" NGOs SHOW ASSISTANCE<br /> TO 87 VICTIMS OF TRAFFICKING<br /> TO 87 VICTIMS OF TRAFFICKING
"HOPE AND HELP" AND "DEMOCRACY TODAY" NGOs SHOW ASSISTANCE
TO 87 VICTIMS OF TRAFFICKING
• 06-12-2007 19:10:00   | Armenia  |  Social
YEREVAN, DECEMBER 6, NOYAN TAPAN. On December 6, the launching of a statistic booklet "Assistance to victims of trafficking in Armenia: October 2003 - March 2007" was held in the UN Armenian Office. The data of the "Hope and Help" and "Democracy Today" NGOs, which are engaged in the issues of victims of trafficking in Armenia and in providing assistance to them, are presented in it. The United Nations Development Program (UNDP) provided assistance to the above mentioned organizations in publishing this booklet. According to Yenok Shatvorian, the Chairman of the "Hope and Help" NGO, in the above mentioned period of time medical, psychological and legal assistance was shown to 87 victims of trafficking, the majority of which is Armenians. 85% of people suffered from trafficking in United Arab Emirates, Turkey and Russia. 80% of them underwent sexual exploitation, 20% labor exploitation. It was also mentioned that the majority of the victims is aged 18-24 and 25% from 25 to 30.