Գարիկ Բոշյանը նշանակվել է Երևանի «Արարատ» կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատ ԲԲԸ կառավարիչ
Գարիկ Բոշյանը նշանակվել է Երևանի «Արարատ կոնյակի-գինու-օղու կոմբինատ ԲԲԸ կառավարիչ։ Այս մասին հրաման է ստորագրել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Գևորգ Պապոյանը:
«Հիշեցնեմ, որ Գլխավոր դատախազության միջնորդության հիման վրա և Հակակոռուպցիոն դատարանի որոշմամբ ընկերության բաժնետոմսերը հանձնվել են Հայաստանի Հանրապետության կառավարմանն ու պահպանմանը՝ ի դեմս էկոնոմիկայի նախարարության»,- գրել է նա։
Օրեր առաջ տեղեկացրել էինք, որ առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր չվճարելու մեղադրանքով դատարան ներկայացնելու համար ձերբակալվել է Երևանի «Արարատ» կոնյակի, գինու և օղու գործարանի տնօրեն Արման Դավթյանը:

Гарик Бошян назначен управляющим Ереванского коньячно-винно-водочного завода «Арарат» ООО
Гарик Бошян назначен управляющим Ереванского «Арарат коньячно-винно-водочного комбината». Об этом подписал приказ исполняющий обязанности министра экономики РА Георгий Папоян:
«Напоминаю, что на основании ходатайства Генеральной прокуратуры и решения Антикоррупционного суда акции компании переданы в управление и сохранение Республики Армения, а именно Министерству экономики»,- написал он.
Несколько дней назад мы сообщили, что по обвинению в неуплате налогов в особо крупном размере был арестован директор Ереванского коньячного, винного и водочного завода «Арарат» Арман Давтян: