Իմ նպատակն է, որ ԱԺ նիստերի դահլիճում տիրի սուր, բայց բարեկիրթ մթնոլորտ. թու-թու-թու, այս երկու օրը վատ չի ընթանում. Ռուբեն Ռուբինյան
03-08-2026 16:30 Հայաստան Քաղաքականություն
tert.am Իմ նպատակը եղել է և շարունակում է մնալ հետևյալը, որ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում առնվազն տիրի սուր, բայց բարեկիրթ մթնոլորտ: Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Ազգային ժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը:
«Ես կարծում եմ, որ թու-թու-թու, այս երկու օրը վատ չի ընթանում և իմ գոհունակությունն եմ հայտնում այդ առումով:
Ես, ինչպես իմ ելույթում եմ նշել, ընդդիմությանն առաջարկել եմ այս տրամաբանությունը, բայց նաև ասել եմ՝ եթե ընդիմությունն ընտրի այլ տրամաբանություն, մենք առավել քան պատրաստ ենք նաև այլ տրամաբանության»,-նշել է Ռուբինյանը և հավելել՝ ուրախ է, որ դրա կարիքը մինչ այս պահը չի եղ

My goal is for there to be a sharp but courteous atmosphere in the National Assembly session hall. Tfu-tfu-tfu, these past two days have not been bad. Ruben Rubinyan
03-08-2026 16:30 Armenia Politics
tert.am My goal has been and continues to be the following: that there is at least a sharp but polite atmosphere in the National Assembly session hall. This was stated by the President of the National Assembly, Ruben Rubinyan, during a press briefing:
“I believe that touch-wood, these past two days have not been bad, and I express my satisfaction in this regard.”
As I mentioned in my speech, I have proposed this logic to the opposition, but I also said that if the opposition chooses a different logic, we are more than ready for that logic as well,” Rubinyan noted, adding that he is glad that there has been no need for that up to this point.