Հայաստանի պետական եկամուտների կոմիտեն ներկայացնում է էլեկտրաշարժիչով շարժիչային տրանսպորտային միջոցների զրո տոկոս ներմուծման մաքսատուրքի դրույքաչափի կիրառման պայմանով սակագնային արտոնության քվոտայի մնացորդը` 2026թ. օգոստոսի 2-ը ներառյալ։
Դիլեր-դիստրիբյուտոր հանդիսացող սուբյեկտների քվոտայի մնացորդը` 1283 հատ կամ օգտագործվել է 57%-ը, դիլեր-դիստրիբյուտոր չհանդիսացող սուբյեկտների քվոտայի մնացորդը` 1164 հատ կամ օգտագործվել է 90%-ը:«Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ դիլեր-դիստրիբյուտոր չհանդիսացող սուբյեկտների քվոտան արդեն իսկ օգտագործվել է 90%-ով` Կոմիտեն ավելի հաճախ կսկսի հրապարակել քվոտայի մնացորդները»:

ПЕК представил данные о остатке квоты на налоговые льготы для электромобилей.
Государственный комитет по доходам Армении представляет остаток квоты тарифных льгот на нулевую ставку ввозной пошлины на транспортные средства с электрическим двигателем, включая 2 августа 2026 года.
Остаток квоты для субъектов, являющихся дилерами-дистрибьюторами, составляет 1283 единицы или использовано 57%, остаток квоты для субъектов, не являющихся дилерами-дистрибьюторами, составляет 1164 единицы или использовано 90%. «Учитывая тот факт, что квота для субъектов, не являющихся дилерами-дистрибьюторами, уже использована на 90%, Комитет будет чаще публиковать остатки квоты»: