ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է Հնդկաստանի դեսպանին՝ առաքելության ավարտի կապակցությամբ
Օգոստոսի 4-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Երկուստեք գոհունակությամբ ընդգծվել են վերջին տարիներին Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև ռազմավարական բնույթի գործընկերության օրակարգի զգալի ընդլայնումն ու արձանագրված շոշափելի արդյունքները: Անդրադարձ է կատարվել հետագա ծրագրերին:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է դեսպան Սինհայի անձնական ներդրումը Հայաստան-Հնդկաստան հարաբերությունների զարգացման ու երկկողմ համագործակցության խորացման ուղղությամբ՝ մաղթելով նրան հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:

Министр иностранных дел Армении принял посла Индии в связи с завершением его миссии.
4 августа министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян принял посла Индии в Армении Нилакши Саха Сингха в связи с завершением ее дипломатической миссии.
С обеих сторон с удовлетворением было отмечено значительное расширение повестки стратегического партнерства между Арменией и Индией в последние годы и достигнутые ощутимые результаты. Обсуждены дальнейшие программы.
Министр Мирзоян подчеркнул личный вклад посла Сингха в развитие армяно-индийских отношений и углубление двустороннего сотрудничества, пожелав ей успехов в дальнейшей деятельности: