Հայկ Կոնջորյանն ընտրվել է Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանն ընտրվել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ փակ գաղտնի քվեարկության արդյունքում Կոնջորյանի թեկնածությանը կողմ է քվեարկել 63, դեմ՝ 28 պատգամավոր։Հայկ Կոնջորյանի թեկնածությունն ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում առաջադրել էր «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը։
Թեկնածուին խորհրդարանում ներկայացրել էր խմբակցության պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանը։Քննարկման ընթացքում «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նարեկ Կարապետյանը հայտարարել էր, որ խմբակցությունը դեմ է քվեարկելու Կոնջորյանի թեկնածությանը։
«Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Աննա Գրիգորյանն էլ հայտնել էր, որ իրենց խմբակցությունը չի մասնակցելու քվեարկությանը։Կոնջորյանը վեցերորդ, յոթերորդ, ութերորդ և իններորդ գումարումների Ազգային ժողովների պատգամավոր է։

Hayk Konjoryan has been elected as the Deputy Speaker of the National Assembly.
Member of the "Civil Contract" faction Hayk Konjoryan has been elected as the Deputy Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia.
According to Armenpress, as a result of a closed secret ballot, 63 deputies voted in favor of Konjoryan's candidacy, while 28 voted against. The "Civil Contract" faction nominated Hayk Konjoryan for the position of Deputy Speaker of the National Assembly.
The candidate was presented in parliament by faction member Arthur Hovhannisyan. During the discussion, the leader of the "Strong Armenia" faction, Narek Karapetyan, announced that the faction would vote against Konjoryan's candidacy.
Anna Grigoryan, the leader of the "Armenia" faction, also stated that their faction would not participate in the voting. Konjoryan has been a deputy in the sixth, seventh, eighth, and ninth convocations of the National Assembly.