Եթե վարչապետ լինեմ, կանեմ դա շատ արագ, որպես ընդդիմադիր լիդեր՝ տանը նստած, չունեմ այդ հնարավորությունը. Կարապետյանը՝ դեպի ՌԴ արտահանման խնդիրների լուծման մասին
04-08-2026 16:50 Հայաստան Քաղաքականություն
tert.am  Մեզ դա վնաս է տալիս, օգուտ է տալիս Փաշինյանին, որովհետև իր սկզբունքների ուղղությամբ է՝ ինչքան աղքատացնի մեր ժողովրդին, մեր գյուղացիներին, այդքան հեշտ կկառավարի: Այս մասին իր գործով դատական նիստից առաջ ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը՝ լրագրողի հարցին ի պատասխան՝ դեպի ՌԴ արտահանումը գնալով դժվարանում է, դա ընդդիմադիրների օգտի՞ն է:
«Այն մարդն ամեն օր, երբ ցանկություն ունի, կարողանում է խոսել Ռուսաստանի նախագահի հետ և կարողանում է այդ հարցերը բարձրացնել, ինչո՞ւ լուծում չի տալիս, դա թող գնահատի մեր ժողովուրդը»,-նշել է Սամվել Կարապետյանը։
Լրագրողը հետաքրքրվել է՝ Կարապետյանը կարո՞ղ է լուծում տալ, որին ի պատասխան նա ասել է՝ եթե ես վարչապետ լինեմ, կանեմ դա շատ արագ։
«Իսկ որպես ընդդիմադիր լիդե՞ր»,-հարցրել է լրագրողը:
«Ընդդիմադիր լիդեր՝ տանը նստած, իհարկե չունեմ այդ հնարավորությունը»,-պատասխանել է Սամվել Կարապետյանը։

If I become prime minister, I will do it very quickly; as an opposition leader, sitting at home, I do not have that opportunity. Karapetyan on solving export issues to the Russian Federation.
04-08-2026 16:50 Armenia Politics
tert.am  This harms us and benefits Pashinyan, because it aligns with his principles— the more he impoverishes our people, our farmers, the easier it will be for him to govern. This was stated by the leader of the "Strong Armenia" party, Samvel Karapetyan, in response to a journalist's question about the difficulties in exporting to Russia, whether this is beneficial for the opposition.
"The person who can speak with the President of Russia every day whenever he wants and raise these issues, why doesn't he provide a solution? Let our people evaluate that," Samvel Karapetyan noted.
The journalist inquired whether Karapetyan could provide a solution, to which he responded, "If I were the Prime Minister, I would do it very quickly."
"And as an opposition leader?" the journalist asked.
"As an opposition leader sitting at home, of course, I do not have that opportunity," Samvel Karapetyan replied.