Ակնհայտ է, որ պետք է անենք որոշ վերանայումներ՝ մեր աշխատանքն ավելի արդյունավետ իրականացնելու համար. վարչապետ
06-08-2026 10:13 Հայաստան Քաղաքականություն
Հայկական ժամանակ. Մեկնարկել է նոր ձևավորված Կառավարության առաջին նիստը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նիստի սկզբում շնորհավորել է բոլորին նշանակման առիթով։
«Առաջիկայում կանդրադառնանք մեր անելիքներին, բայց ամբողջական անդրադարձ կունենանք Կառավարության 2026-31թթ․ գործունեության ծրագրի քննարկումներին։ Ակնհայտ է, որ մեր գործունեության մի հսկա հատվածը լինելու է շարունակական ժանրի մեջ, բայց նաև ակնհայտ է, որ մենք պետք է անենք որոշ վերանայումներ՝ մեր աշխատանքն ավելի արդյունավետ իրականացնելու համար։
Այն, ինչ նախորդող շրջանում չի ստացվել, մենք պետք է վերլուծենք, վերլուծում ենք և վերլուծել ենք դրա պատճառները և պիտի անենք անհրաժեշտ հետևություններ, իսկ այն, ինչ ստացվել է, դա էլ վերլուծենք, վերլուծում ենք և վերլուծել ենք, և պետք է առավել արդյունավետ մոտենալ հարցերին ու փորձենք մեր աշխատանքը դարձնել արդյունավետ»,- ասել է վարչապետը։

Очевидно, что нам нужно внести некоторые изменения, чтобы сделать нашу работу более эффективной, - премьер-министр.
06-08-2026 10:13 Армения Политика
Армянское время. Началось первое заседание нового сформированного Правительства.
Премьер-министр Никол Пашинян в начале заседания поздравил всех с назначением.
«В ближайшее время мы обсудим наши задачи, но мы подробно рассмотрим обсуждения программы деятельности Правительства на 2026-31 годы. Очевидно, что огромная часть нашей деятельности будет в непрерывном жанре, но также очевидно, что нам нужно сделать некоторые пересмотры, чтобы сделать нашу работу более эффективной.»
То, что не удалось в предыдущий период, мы должны проанализировать, анализируем и проанализировали причины этого и должны сделать необходимые выводы, а то, что удалось, тоже проанализируем, анализируем и проанализировали, и должны более эффективно подходить к вопросам и постараться сделать нашу работу эффективной»,- сказал премьер-министр.