Ակնհայտ է, որ պետք է անենք որոշ վերանայումներ՝ մեր աշխատանքն ավելի արդյունավետ իրականացնելու համար. վարչապետ
06-08-2026 10:13 Հայաստան Քաղաքականություն
Հայկական ժամանակ. Մեկնարկել է նոր ձևավորված Կառավարության առաջին նիստը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նիստի սկզբում շնորհավորել է բոլորին նշանակման առիթով։
«Առաջիկայում կանդրադառնանք մեր անելիքներին, բայց ամբողջական անդրադարձ կունենանք Կառավարության 2026-31թթ․ գործունեության ծրագրի քննարկումներին։ Ակնհայտ է, որ մեր գործունեության մի հսկա հատվածը լինելու է շարունակական ժանրի մեջ, բայց նաև ակնհայտ է, որ մենք պետք է անենք որոշ վերանայումներ՝ մեր աշխատանքն ավելի արդյունավետ իրականացնելու համար։
Այն, ինչ նախորդող շրջանում չի ստացվել, մենք պետք է վերլուծենք, վերլուծում ենք և վերլուծել ենք դրա պատճառները և պիտի անենք անհրաժեշտ հետևություններ, իսկ այն, ինչ ստացվել է, դա էլ վերլուծենք, վերլուծում ենք և վերլուծել ենք, և պետք է առավել արդյունավետ մոտենալ հարցերին ու փորձենք մեր աշխատանքը դարձնել արդյունավետ»,- ասել է վարչապետը։

It is clear that we need to make some revisions to carry out our work more effectively, said the Prime Minister.
06-08-2026 10:13 Armenia Politics
Armenian Time. The first meeting of the newly formed Government has begun.
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated everyone on their appointments at the beginning of the meeting.
«We will soon address our tasks, but we will have a comprehensive discussion on the Government's activity program for 2026-31. It is clear that a huge part of our activities will be in a continuous genre, but it is also clear that we need to make some revisions to implement our work more effectively.»
What has not been achieved in the previous period, we need to analyze, we are analyzing and have analyzed the reasons for it, and we must draw the necessary conclusions, while what has been achieved, we will also analyze, we are analyzing and have analyzed, and we need to approach issues more effectively and try to make our work efficient,» the Prime Minister said.